Logitech G413 alınır mı?

tbugra0

Centipat
Merhaba, Vatan'da Logitech G413 yaklaşık olarak 580 TL civarındaydı, diğer sanal marketlerde ise durum 650-850 TL arası. Önerir misiniz? Alınabilir mi? 600 TL gibi bir bütçem var her ne kadar TKL klavyeye ihtiyacım olsa da cazip geldi. 600 TL'ye TKL klavye önerilerine de açığım.

TKL klavye önerisi: Cougar Puri TKL, Logitech G410 (ikisi de İngilizce Q ama kaliteli Türkçe Q TKL klavye bulamadım)

Logitech G413 için:

Artıları:
Üstünde USB girişi var.
Yazılımından makro atanabiliyor.
FN + Fonksiyon tuşları ile medya denetimi yapılabiliyor.

Eksiler:
Bilek desteği yok.
Işıkları sadece kırmızı.
TKL olmadığı için yer kaplıyor.(veya TKL alma sebebiniz her neyse.)

TKL klavye önerisi: Cougar puri tkl, Logitech G410 (ikisi de İngilizce Q ama kaliteli Türkçe Q TKL klavye bulamadım)

Logitech G413 için:

Artıları:
Üstünde USB girişi var.
Yazılımından makro atanabiliyor.
FN + fonksiyon tuşları ile medya denetimi yapılabiliyor.

Eksiler:
Bilek desteği yok.
Işıkları sadece kırmızı.
TKL olmadığı için yer kaplıyor.(Veya TKL alma sebebiniz her neyse.)

Alanım 60 santimetre civarı ondan dolayı TKL seçmeye çalışıyorum, 410 çok hoşuma giden bir klavye ama biraz eski olması sorun yaratır mı? İngilizce Q olması sorun değil.

Alanım 60 santimetre civarı ondan dolayı TKL seçmeye çalışıyorum, 410 çok hoşuma giden bir klavye ama biraz eski olması sorun yaratır mı? İngilizce Q olması sorun değil.

1. G410’un eski olmasının sorun yaratacağını düşünmüyorum ama kablosu biraz dayanıksız sanırım. Alırken onu da göz önünde bulundurun.

2. Tam boy klavyeler maksimum 50cm civarı oluyor zaten. Eğer klavye+mouse alanınız 60 cm ise TKL de kurtarmaz zaten ama klavyeyi dik tutarsanız çok fazla yer açılmış olur. Öyle tutamıyorsanız da 60% klavye alabilirsiniz. Çin sitelerinde 400-700 civarı değişiyor fiyatları.

Eski olması ne gibi bir sorun yaratabilir ki klavye sonuçta.
Romer-G Switch'ler oyun için tasarlanmıştır, sessiz ve tepkime süresi düşüktür ve yumuşaktır.

Hoşunuza gittiyse alabilirsiniz.

1. G410’un eski olmasının sorun yaratacağını düşünmüyorum ama kablosu biraz dayanıksız sanırım. Alırken onu da göz önünde bulundurun.

2. tam boy klavyeler maksimum 50cm civarı oluyor zaten. Eğer klavye+mouse alanınız 60 cm ise TKL de kurtarmaz zaten ama klavyeyi dik tutarsanız çok fazla yer açılmış olur. Öyle tutamıyorsanız da 60% klavye alabilirsiniz. Çin sitelerinde 400-700 civarı değişiyor fiyatları.

G410 boyutu yanlış hatırlamıyorsam 35 santimetre gibiydi o bakıdan tercihim o olacak gibi teşekkür ederim.
Eski olması ne gibi bir sorun yaratabilir ki klavye sonuçta.
Romer-g Switch'ler oyun için tasarlanmıştır, sessiz ve tepkime süresi düşüktür ve yumuşaktır.

Hoşunuza gittiyse alabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Bir sroum daha olacaktı HyperX alloy FPS Pro, Logitech G Pro, SS M750 TKL gibi klavyeler Türkiye'de sıfır stok olarak gözüküyor, bu konulara çok hakim değilim ama koronadan dolayı mı acab stok yeniliği yapılmıyor yoksa her sene olan sıradan bir olay mı ve sizce geri eklenir mi stoklara?

Hocam kendi sistemimi dağıttım. Bu yüzden ilgilenirseniz kendi mekanik G413 Carbon klavyemi satacağım. Çantası, yedek tuşları ve tuş çıkarma aparatı ile garantisi devam etmekte. Cüzi fiyata da üstüne Logitech G100 mouse ekleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı