Logitech G413 SE bazı tuşlarında LED farklı tonda yanıyor

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Herkese iyi sosyaller. Birkaç aydır Logitech G413 SE kullanmaktayım. Ürünü Amazon TR üzerinden temmuz ayında satın aldım. Klavyenin kendisi RGB değil ve LED'leri açık mavimsi bir renkte yanmakta. Yakın zamanda ise klavyedeki D ve numerik 3 tuşunun ledinin farklı tonda yandığını fark ettim. Aldığım zaman böyle bir sorun yoktu, hepsi aynı renk yanıyordu. Bundan ötürü Logitech servisiyle görüşmek istiyorum. Daha önce Logitech servisiyle tecrübem olmadığı için ne yapmam gerekir? Tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi Sosyaller. Birkaç aydır Logitech G413 SE kullanmaktayım. Ürünü Amazon TR üzerinden temmuz ayında satın aldım. Klavyenin kendisi RGB değil ve LED'leri açık mavimsi bir renkte yanmakta. Yakın zamanda ise klavyedeki D ve numerik 3 tuşunun ledinin farklı tonda yandığını fark ettim. Aldığım zaman böyle bir sorun yoktu, hepsi aynı renk yanıyordu. Bundan ötürü Logitech servisiyle görüşmek istiyorum. Daha önce Logitech servisiyle tecrübem olmadığı için ne yapmam gerekir? Tavsiyeleriniz nedir?

Bende de sol "ALT" tuşu hafiften yeşil renge döndü tek tuş problem değil ama çoğalırsa sıkıntı olur. RGB'den kaçalım dedik saçma sorunlarla uğraşıyoruz. :(

Bende de sol "ALT" tuşu hafiften yeşil renge döndü tek tuş problem değil ama çoğalırsa sıkıntı olur. RGB'den kaçalım dedik saçma sorunlarla uğraşıyoruz. :(
LED renginin değişmesini çok uzunca bir süre umursamadım ve bu süre boyunca da burada konu açmaktan öteye bir adım atmadım. Sonradan LED'lerin rengi olması gerekene kendiliğinden döndü. Tam olarak ne zaman gerçekleşti, net bir şey diyemiyorum ama düzeldi. Klavyedeki bütün LED'ler olması gereken renkte ışık veriyor. Garip gelebilir ama sen de bir süre umursamayıp kendiliğinden düzelmesini bekleyebilirsin. Tabi garanti süresi bitesiye kadar da düzelmezse yetkili servisle konuşmanda fayda var.

muhtemelen ledin önüne gelen kırıntı toz vs. olabilir tuşu çıkarıp almayı deneyebilirsin ben alamadım ama susamı kenara atabildiğim için ledin üzerine gelmiyor bunlarla uğraşmak istemezsen klavyenin altını hafifçe masaya vurup kısa süreli bir çözümde kullanabilirsin

Son düzenleme:
muhtemelen ledin önüne gelen kırıntı toz vs. olabilir tuşu çıkarıp almayı deneyebilirsin ben alamadım ama susamı kenara atabildiğim için ledin üzerine gelmiyor bunlarla uğraşmak istemezsen klavyenin altını hafifçe masaya vurup kısa süreli bir çözümde kullanabilirsin
Aklımdan geçmedi değil. Bu yüzden keycapleri çıkartıp içini kontrol etmiştim. Hatta elimdeki toz fırçalarıyla iyice de temizlemiştim. Zaten bu sorun ortadan kalkalı uzun bir zaman oluyor. Yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı