Logitech G413 Tuş Kırılması

Müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ederek değişim talep edebilirsiniz.

Ek olarak konuya son durum hakkında bilgi vermemişim, şimdi ekliyorum. Logitech müşteri hizmetleri stoklarında G413 klavye bulunmadığı için bir üst modeli olan G512 ile ürün değişimi sağladı. Ne yazık ki tuş takımları aynı tırnaklara sahip. Umuyorum ki sorun tekrarlanmaz, lakin tuşlara basarken artık tam merkezinden basmaya özen gösteriyorum.
Merhaba aynı sorunu bende yaşadım ve tırnakları içinde kaldı garanti bitmeden kesin değiştiriyolar mı hemen birde g512 gönderirken ne kadar fiyat farkı cıkarttılar size?

Aynı sorun bende de mevcuttu ve ben çözümünü şöyle yaptım.
Letgo üzerinden 100 TL'ye aynı ürünü aldım.
Switch içinde tuşların kırılan parçalıkları vardı ve elle çıkarmak imkansızdı. Çok ince bir iğnenin ucunu ısıtarak büyük bir hassasiyetle tam dibe batırmayacak şekilde kalan parçadan içeriye ittirdim. Sonuna kadar ittirmeyin alttaki plastiği delmiş olursunuz. İğneyi de sadece ucundan ısıtın yani yukarıya kadar ısınmasın. Ve 15 sn bekledikten sonra iğneyi çektim ve içindeki kalan parçacıklar switch değiştirmeye gerek kalmadan çıktı. 100 TL'ye aldığım klavyedeki hem switch hem de tuşlar da yedek parçam oldu.

Aynı sorun bende de mevcuttu ve ben çözümünü şöyle yaptım.
Letgo üzerinden 100 TL'ye aynı ürünü aldım.
Switch içinde tuşların kırılan parçalıkları vardı ve elle çıkarmak imkansızdı. Çok ince bir iğnenin ucunu ısıtarak büyük bir hassasiyetle tam dibe batırmayacak şekilde kalan parçadan içeriye ittirdim. Sonuna kadar ittirmeyin alttaki plastiği delmiş olursunuz. İğneyi de sadece ucundan ısıtın yani yukarıya kadar ısınmasın. Ve 15 sn bekledikten sonra iğneyi çektim ve içindeki kalan parçacıklar switch değiştirmeye gerek kalmadan çıktı. 100 TL'ye aldığım klavyedeki hem switch hem de tuşlar da yedek parçam oldu.
Ben de öyle yapmıştım, ilki başarılıydı ikincisinde s*çtım sıvadım. Switchi eritmiştim 😂.

Yeni konular

Geri
Yukarı