Kapalı Logitech G513 Carbon Mekanik Klavye - Garantili, Faturalı, Kutulu, Üç Aylık!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 94679

Ziyaretçi
Merhaba,

[Logitech G513 CARBON ROMER-G TACTILE]
• Teknosa'dan Aralık 2019'da alındı, faturası bulunuyor. Alıcı alım sonrası isterse, Teknosa'dan aynı faturayı yeniden çıkarttırabilirim. Daha taksidi bitmedi. 🧙‍♂️
• Ürünün garantisi elbette devam ediyor. Türkiye resmi distribütörüne ya Teknosa kanalıyla, ya da direkt olarak garanti kapsamında sıkıntı çekmeden ürünü yollayabilirsiniz.
• Ürünün kutusu tertemiz, alındığı günkü gibi. Bu tür hoş görünümlü kutuları raflarımda sergiliyorum, o nedenle hepsinin temiz göründüğünden ve yırtık ya da sorunlu olmadığından emin olmalıyım.

IMG_0524.JPG

IMG_0525.JPG

• Kutu içeriği eksiksiz.
• Kutu içeriğinde yer alan ekstra oyuncu özel tuşları ve bilek desteği aparatı ambalajından dahi çıkartılmadı, tertemiz. Tuş çıkartırken kolaylık sağlayan plastik aparat da hiç kullanılmadı, kutu içeriğine dahil.

IMG_0527.JPG

• Klavye üzerinde bulunan Logitech "G" logosunun üzerindeki jelatin / bant sökülmedi.

IMG_0529.JPG

• Klavye baseinin ayaklarında herhangi bir sıkıntı yok, hatta bir kere bile olsun açılmadı, stan da tamamen düz yerleştirildi ve kullanıldı.

• Yalnızca üç ay "kutu dışında bırakıldı". Direksiyon simülasyon standım üzerinde üç ay boyunca konumlandırıldı, aktif olarak kullanılmadı bile. Stan da bağlı olan bilgisayar, aktif olarak kullandığım bilgisayar değil ve bu klavye de, bu aktif olarak kullanılmayan bilgisayarıma takılı şekilde bu stantta kullanıldı. Yarı profesyonel esporcuyum, simülasyon standını işim için kullanıyorum. Zaten bu yüzdendir ki bu sisteme bağlı olan bilgisayarımı günlük işlerimi gerçekleştirirken kullanmıyorum. Dolayısıyla bu sisteme bağlı olan klavyem de neredeyse hiç kullanılmadı. Ürün 2019 Aralık'ta alındı ancak bu süreçte kullanılmaya pek ihtiyaç duyulmadı, o yüzden üç ay kullanıldı yazmak yerine "kutu dışında bırakıldı" yazmayı tercih ettim.

• Işıklandırmasında hiçbir sıkıntı yok, hatta hiçbir zaman ışıklandırma seviyesi 2'yi geçmedi; normalde 4 ışık seviyesi bulunuyor, daha az parlak tercih ettim ve yalnızca bir tek mavi tonu açık halde kullandım.

+ Eklemek isterim, pek bilinmese de klavyenin dahili USB giriş portu bulunuyor, bu bağlamda dilerseniz şarj kablosu, dilerseniz USB girişli fan ve daha nicelerini takabilirsiniz.

- NEDEN SATIYORUM?

Yeni standıma yerleştireceğim, yeni alınacak olan klavyem kablosuz olacak. Kablolu olması halinde, yeni simülasyon standımda bazı küçük problemler yaşayacağım gibi görünüyor. Etrafımda pek kablo bulunduramayacağım, yeni standımın üzerinde bulunan platformda, herhangi bir kablolu bileşen bulunduramayacağım. Ayrıca standın orijinalliğini de bozmak istemiyorum, hem klavyemi, hem mouseumu, hem de kulaklığımı kablosuz tercih edeceğim.

- KİŞİSEL DÜŞÜNCELER:

♦ Daha önce Razer dahil pek çok klavye kullandım, ki ben RGB ışıklandırma konusunda her daim Razer'ı üstün görmüşümdür; şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, hiçbir zaman ışıklandırma konusunda ne Razer Logitech'i, ne de Logitech, Razer'ı arattı. Gerçekten hayran bırakan RGB geçişlerine sahip, o kadar yumuşak ki, renk tonunun değiştiğini bile anlamazsınız, inanın. Bunu daha eski Logitech klavye modelleri için söyleyemeyeceğim çünkü deneyimlemedim ama eminim ki daha üst teknoloji / yeni Logitech klavyelerinde bu durum daha da hayranlık uyandırıcıdır. Bunu bu ürünü satmak için değil, Logitech'in her alan için ürettiği ürünleri gönül rahatlığıyla alan, aktif şekilde kullanan bir kullanıcı olarak yazıyorum, bir defa bile sorun yaşamadım, günü gelip yolum teknik servise düştüğünde ise ürün değişimleri verip sorun yaşatmadılar.

♦ Klavyenin dahili olarak USB giriş portu bulundurması harika bir şey. Gücü farklı bir kablo aracılığıyla sağlıyor, bu da demek oluyor ki, bir cihaz USB portuna bağlandığında, klavyede herhangi bir gecikme ya da RGB renklendirmesinde güç yetmezliğinden kaynaklanan sorun çıkmıyor. Klavyenin toplamda iki kablosu mevcut. Birisi klavyeye gücün sağlanması için, diğeriyse takıp takmama kararı tamamen size kalmış olan USB girişe güç veren bağlantı için.

NOT -1: GeT (Güvenli e-Ticaret) sistemi beraberinde satmayı düşünmüyorum. Sistemin nasıl çalıştığını bilmiyorum, ayrıca açığından yararlanıp suçu olmadığı halde mağdur edilen satıcılara denk geldim, ben de buna benzer sıkıntılı durumlar yaşamak istemiyorum. Yazacak kişiler bunun bilinciyle yazsın, elime biraz para geçsin diye hem güzelim ürünümden, hem de paramdan olmak istemiyorum.

NOT -2: Ürünün güzelce paketlemesini yaparım, kutu içeriğini eksiksiz bir şekilde, olması gerektiği gibi kargonun içine eklerim. Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo paketi dahil olmak üzere paketleri açmadan önce video kaydını başlatmanızı, içeriğin tamamını video içinde göstermenizi, eksik varsa yine video içinde söylemenizi isterim. GeT sistemi dahilinde alışveriş yapmak istemesem de bu şekilde her iki tarafın da güvenliği sağlanabilir. Videoyu kayıt altında tutarak hem kendinizi güvenceye almanız, hem de benim mağduriyetimi önlemeniz için bu yöntemi kullanmak istiyorum. Video kaydı yapılmadığı, yani tarafların güvencesi kayıt altında olmadığı takdirde, hiçbir şekilde sonradan iade kabul etmeyeceğim. Almayı düşünürseniz bunun bilinciyle hareket edin.

NOT -3: Ürün elden teslim alındığı takdirde (Ankara), ürünle beraber sizi de video kaydına alarak kendi güvencemi sağlamak isterim. Ürüne dair hangi içeriklerin teslim edileceğini kayıt altına alırım, yine kayıt dahilinde olmak üzere sizden ürünün tesliminin gerçekleştiğine dair onay, sonrasında da ödemeyi alırım.

NOT-4: Ürün zaten faturalı, garantilidir. Bilgim dahilinde fark ettiğim tek bir sıkıntısı var, sol altta yer alan CTRL tuşunun dört ayağından ikisi kırılmış, az önce detaylıca kontrol ederken fark ettim. Muhtemelen eldivenimin tuşların arasına sıkıştığı zamanda oldu bu. Herhangi bir şekilde performans ya da başka açıdan sorun teşkil etmez, etmeyecektir. Detaylarını resimli olarak alıcıyla paylaşabilirim. Ayrıca ROMER-G tuş takımlı mekanik klavyeler için Logitech, garanti kapsamında yeni tuş takımı yollar, biraz araştırma sonrasında örneklerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu şekilde kullanın, dilerseniz garantiye gönderip yeni tuş takımını alın. Ürünün teslimi sonrası, benden hiçbir şekilde beni aşacak yardımı / desteği beklemeyin. Logitech, mekanik klavyeleri için şahsım adına konuşursam gerçekten fazlasıyla destek veriyor. Kullanıcı hataları yüzünden oluşabilecek muhtemel Fizik'i klavye tuşu sorunlarında bile, garanti dahilinde sayılıp, kullanıcıya yeni tuş takımı gönderildiğiyle ilgili forumlarda pek çok yazıyı detaylarıyla birlikte bulabilirsiniz. Ürünün ikinci el olarak satıcısı benim, lakin desteği alacağınız kişi ben değil, Logitech'dir.

Ürün için düşündüğüm fiyat: 590TL

Rica ediyorum düşüncelerini belirten hiçkimsenin yorumu silinmesin ya da bu forum alt başlığından yasaklanmasın, yorumları satış / ürün baltalama ceza kategorisine girse bile. Çünkü birisi çıkıp fiyatı hakkında yorum yapabilir, kimisi "Sanki araba satıyorsun, ne kadar gereksiz önlemler bunlar, ne gerek var!" Şeklinde başka bir yorumda bulunabilir. Sorularınız hiçbir şekilde cevapsız kalmaz; satın almayı düşünürken de, aldıktan sonra da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş o fiyattan gitmez o. Linkteki cihazın sıfır fiyatı bile seninkinden ucuz.
Gönderdiğin ürünle benim satışa koyduğum ürün modelleri aynı değil. Şu an koyduğum ürünün sıfırı 700-750TL arasında değişiyor, ben de 600TL'ye satışa koydum, üç ay kutu dışında kaldı sadece, kullanıldı bile diyemem. Tek sorunu sol CTRL tuşunun bört ayağından ikisinin kırılması. Bu da kullanım ya da başka bir açıdan sorun teşkil etmiyor, hatta garanti kapsamında servise yollanıp yeni tuş takımıyla sıfır gibi kullanılabilir. Logitech, ROMER-G switchli klavyeleri için bu tür durumlar yaşandığında garanti kapsamında, ücret almadan hizmet veriyor, pek çok da örneği var yabancı forumlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı