Logitech G513 gx Blue Switch klavye alınır mı?

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar G213 klavye kullanıyorum, klavyenin tuşları artık basmıyor. Ben de yeni klavye almak istiyorum. Logitech G513 gx Blue Switch modelini alacağım. Romer G'yi kimse önermiyormuş sorunlu diye. Bu klavye de de sanırım bundan var ama satıcılar Switch'i gx-Blue Switch diyor. Kısacası bu Switch' e(gx-Blue) sahip klavye nasıldır?

Arkadaşlar G213 klavye kullanıyorum, klavyenin tuşları artık basmıyor. Ben de yeni klavye almak istiyorum. Logitech G513 gx Blue Switch modelini alacağım. Romer G'yi kimse önermiyormuş sorunlu diye. Bu klavye de de sanırım bundan var ama satıcılar Switch'i gx-Blue Switch diyor. Kısacası bu Switch' e(gx-Blue) sahip klavye nasıldır?

Arkadaşım kullanıyor çok memnun tavsiye ediyor.

Keycap'leri dayanıksız fazla baskı uygulama zamanla tırnakları kırılıyor bende "Tactile" versiyonu var.

Hocam Romer G Switch dediğiniz gibi sorunlu bir model çift basma basmama gibi problemler çıkartabiliyor benim de aklımda olan bir modeldi biraz araştırdığımda bu Switch dede aynı sorunları yaşıyanları gördüm.
Benim klavye hariç bütün ekipmanlarım Logitech @Asabı Bozuk Adam 'ın dediği gibi XPG alınabilir biraz gürültülüdür ama sağlam klavyedir. Benimde aklımda olan bir klavye ama şuan okadar para çıkartamam

GX Blue Switch'ler güzeldir. Alınmaya değer bir klavye olduğunu düşünüyorum. Romer G Switch'lerde sorun oluyor ama GX Blue'da bir sorun duymadım. Tabii bir Cherry MX veya Kailh kalitesini de beklememen gerekiyor.

Benim önerim ise;

Ben de bir yıldır kullanıyorum gayet memnunum. İkinci el uygun fiyata almıştım. Benden önce de yaklaşık yıl kadar kullanılmıştı. Aldığım arkadaş ne bilek desteğini ne de yedek tuşları kullanmamışti, aldığım gibi temizliğini bakımını yapıp yedek wasd tuşlarini taktım bu tuşlar orijinalinden farklı ve daha güzel. Uzun lafin kısası tavsiye ederim gayet şık sağlam güzel bir klavye. Bazı ürünlerin kronik problemleri olabiliyor ama bu o ürünlerden değil için rahat olsun eğer öyle olsaydı coktan öğrenirdik. Ürünlere bir de şu açıdan bakmak gerekiyor, bu gibi çok fazla satan urunlerdeki az oranda hatali ürün çıkması bile satılmış çok fazla adet olduğundan sorunun büyük gözükmesine yol açabiliyor.

Geri
Yukarı