Logitech G604'te çift tıklama var

Byperest

Kilopat
Daha fazla  
Yıllarca on bin Türk lirasından fazla fare alışverişi yapmışımdır bu Logitech firmasından. Artık gına geldi. Fiyatının hiçbir önemi yok. Şu anda Logitech G604 lightspeed kullanıyorum 1 sene bile dolmadan (18 Temmuz 2022) çift tıklama problemi yaşıyorum 2 gündür.

Fotoğraf, video, animasyon, tasarım ile para kazanıyorum ve bu fare aslında çok yardımcı. MX Master bile aldım. Abi yok bu Logitech firmasının onlarca faresini kullandım çift tıklama sorunu olmayan bir fareye rastlamadım. Yıllarca çantamda yedek olarak kullandığım, anı kurtarması için tövbe estağfurullah diyeceğiniz markalı faremde sorun yok ama binlerce lira verdiğim, kaliteli ve işlevsel olduğu için Logitech'den satın aldığım farem çift tıklıyor ve basılı tutunca bir süre sonra tık bırakıyor.

Garanti belgesinde distribütör firmanın teknik destek için yazdığı numarayı pazartesi günü arayıp ne yapacaklarını soracağım. Malumunuz Logitech teknik servisi diye bir şey yok Türkiye'yi şeyine sayan yok çünkü. Böyle aracı distribütörlerin insafına kalmışız. Yeni fare talebinde bulunacağım. Yine Logitech'e de durumu ileteceğim. Benim için Logitech'den fare alma alışverişi bitmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözümü bir adet tornavida ve bir adet buradaki ürün. Bu ürün linki G604 için.

Eski G102 mause'da yaşadığım sorunu bu sayede kendim çözdüm. Garanti falan hak getire.

Logitech'in bence en iyi tarafı bu Lightspeed olayını gerçekten iyi yapıyor olması. Kablosuz ürünlerde hatta Wifi ve Bluetooth geçişlerinde bile çok temiz geçiyor. G Pro X'in bence tek iyi tarafı küçük elliler için hem ideal boyutta ve hafif olması çünkü kaliteli hafif ve küçük boyutta bulmak zor. Bataryalı ben tercih etmiyorum. Tabi çok havalı duruyor. Tercih etmeme sebebim de eğer böyle bir fare alacak isem fiziksel bir sorun yaratmadıysam en az 2 sene kullanmalıyım. Bence batarya bu sürelerde zayıflayacaktır. Malum ayıcıklı pil pahalı dersen onda da haklısın ben bu pilleri kullanıyorum 6-7 ay gidiyor bir tanesi. Ama ucuza başka marka bulursun. Benim ağzım yandı o yüzden olumsuzum :D

Sorunu çözümü bir adet tornavida ve bir adet buradaki ürün. Bu ürün linki G604 için.

Eski G102 mause'da yaşadığım sorunu bu sayede kendim çözdüm. Garanti falan hak getire.
Eğer teknik destek sorunumu çözmezse malum böyle çözmeye çalışacağım çünkü 18 Temmuz 2022'de aldığımda fiyat 1060₺ idi şimdi 2600₺'den başlıyor fiyat. Bu saatten sonra Logitech almam ama muadilleri de zaten 2000₺ bandında. İş için bile olsa şuan veremem yani.

Eğer teknik destek sorunumu çözmezse malum böyle çözmeye çalışacağım çünkü 18 Temmuz 2022'de aldığımda fiyat 1060₺ idi şimdi 2600₺'den başlıyor fiyat. Bu saatten sonra Logitech almam ama muadilleri de zaten 2000₺ bandında. İş için bile olsa şuan veremem yani.
Genelde fabrikada lehimledikleri Switch'ler 10 milyon tıklama ömrüne sahip oluyor. Ben G102 aldıktan 3 yıl sonra çift tıklama başıma gelmişti. Yeni aldığım Switch 20 milyon tıklama ömrüne sahipti. Zaten 20 milyon tıklama yapmadan sattım. Emin ol markanın verdiği maus'da bir süre sonra aynı sorunu yaratacak. Tasarımla uğraştığına göre çok fazla maus kullanıyorsun. Attığım linkteki üründen 2-3 tane al, her sorun çıkardığında kendin değiştir.

Genelde fabrikada lehimledikleri Switch'ler 10 milyon tıklama ömrüne sahip oluyor. Ben G102 aldıktan 3 yıl sonra çift tıklama başıma gelmişti. Yeni aldığım Switch 20 milyon tıklama ömrüne sahipti. Zaten 20 milyon tıklama yapmadan sattım. Emin ol markanın verdiği maus'da bir süre sonra aynı sorunu yaratacak. Tasarımla uğraştığına göre çok fazla maus kullanıyorsun. Attığım linkteki üründen 2-3 tane al, her sorun çıkardığında kendin değiştir.
Servis sorunu çözmezse son çarem bu olacak maalesef , teşekkür ederim

Bende de 1 yıl oldu olmadı g604 te arada bir çift tıklama sorunu başladı çok sizir bozucu bir durum ve fiyatı da uçmuş ürünün

Bende de 1 yıl oldu olmadı g604 te arada bir çift tıklama sorunu başladı çok sizir bozucu bir durum ve fiyatı da uçmuş ürünün
Benim aldığım ürün Penta teknik destek anlaşmalı üründü. Gönderdiğim zaman 3 günde döndü. Geldikten 3 gün sonra tekrar aynı sorunu yaşadım. Artık daha kötü durumda sol tık. Pazartesi tekrar göndereceğim servise. Aynı sorun olursa değişim isteyeceğim. 3k olmuş fare 7 ayda geldiği nokta çok kötü farenin.

Yeni konular

Geri
Yukarı