Logitech G610 brown vs Logitech G710+

Kişiden kişiye göre değişir. G810 modelinde RGB aydınlatma ve Romer-G anahtarlar mevcut. Ancak G710+ modelinde sadece beyaz aydınlatma var. Tabii G710+ modelinde ise piyasada ki en kaliteli olan Cherry MX anahtarlar mevcut. Ben olsam G610 alırdım. Tasarımı benim daha hoşuma gidiyor. Onun haricinde G710+ ile aynı zaten.

Evde G710+ iş yerinde ise G610 kullanan biri olarak görüşlerimi paylaşmak istedim. G610 iş yerinde dikkat çekmeyecek bir klavye görünümünde olduğu için tercih ettim.

Her ikisinde de cherry mx brown anahtarlar var. Tuşların basımı ve aktivasyonu dolayısıyla aynı. Fakat G610 tuşların içinde oringler bulunmuyor. Bu sebepten büyük ağabeyine göre biraz daha sesli. G610 daha yeni bir klavye olduğu için aydınlatma seçenekleri daha üstün fakat G710+ 'ın programlanabilir 6 tuş sunuyor. Ayrıca bu programlanabilir tuşlarda cherry mx anahtardan oluşuyor. Haliyle ileride bozulan bir tuş'un yerine lehimlenerek yedek parça olarak da kullanılabilir.

G710+ içinde bir tane usb uzatma yer alıyor.
Benim önerim eğer ışıklandırma özelliklerine çok takılmıyorsanız G710+ almanız. Eğer ışıklandırma sizin için çok önemli ise RGB modelleri incelemenizi öneririm. G610 tek renk ışıklandırma (beyaz LED) sunduğu için fazla detaylı bir ışıklandırma deneyimi sunmuyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı