Logitech klavye ve fareler neden çabucak bozuluyorlar?

delgec

Hectopat
Daha fazla  
Şimdiye kadar kullanıpta bozulmayan bir ürününe denk gelmedim.

• G513 Carbon klavyem bazı tuşları hiç basmaz iken bazı tuşlar ise tek basışta iki kez ekrana yazdırdı. Sonrasında sol Ctrl tuşunun ayakları kırıldı. En sonunda tamamen pert oldu.
  • G602 model oyuncu faresinin orta tekerleği çalışmıyor. Sorunu ne bilmiyorum.
  • Çalıştığım firmanın bize aldığı uygun fiyatlı mıdellerinden bir tanesi geçen hafta bozuşmaya başladı. Bugün alıcısı tamamen kullanılmaz hale geldi.
  • 5-6 yıl önce çalıştığım firmada yine kullanmış olduğum giriş seviyesi klavye çalışmaz hale gelmişti.

Sadece 15 yıl önce aldığım yuvarlak port girişine sahip bir klavyem vardı. Tek o bozulmadı. Diğerleri hep sorunlu.

Özellikle G serisinin narin olması çok şaşırtıcı oldu benim için.

Kullanım şeklinize bağlı olabilir yanlış anlamayın burada sizi kötülemiyorum fakat 2-3 yıllık klavye mouse setini kullanıyorum bir sorun dahi yaşamadım.

Mouse olarak G213 klavye olarak da G512 - G513 - G815 var. Herhangi bir sorun yaşamadım. Tabii ki ben yaşamadım diye siz yaşamayacaksınız değil belki ben bu konuda çok şanslıydım. Biz kurumda da G213 ve K270 kullanıyoruz. 400 kişiye yakın personel var ve hiçbirinde sorun görmedik.

Kullanım şeklinize bağlı olabilir yanlış anlamayın burada sizi kötülemiyorum fakat 2-3 yıllık klavye mouse setini kullanıyorum bir sorun dahi yaşamadım.
Kullanımdan dolayı olacağını sanmıyorum. G602 fareyi doğru düzgün kullanmadım bile. Öyle olsaydı işletmelerinin verdiği diğer markalarda da olurdu.

Sana öyle denk gelmiştir belki. Bayağıdır G710+ kullanıyorum ve sapasağlam. Logitech'in klavye de ki en berbat ürünleri kendi Switch'lerini koyduğu(Romer G) G410, G810, G910 gibi ürünler. Çift basma sorunu ya da yazmama sorunu çok fazla oluyor.

Logitech ürünlerinde kalite çok değişken. Örneğin eski G27 direksiyon seti günümüzde çıkan G29'a göre çok çok daha kaliteli ve aşağı yukarı aynı fiyat.
G502 fare eskiden örgü kablo ile gelirken günümüzde normal kablo ile geliyor.
G710+ oldukça sağlam iken G915 klavyenin ise tuşlarının üstü çok kolay siliniyor.
Kalite olarak git gide kötüleşen bir firma. Lakin garanti olarak iyiler.

Kullanımdan dolayı olacağını sanmıyorum. G602 fareyi doğru düzgün kullanmadım bile. Öyle olsaydı işletmelerinin verdiği diğer markalarda da olurdu.

Düşmüştür darbe almıştır belki.

Geri
Yukarı