Logitech M220 farenin tamiri mümkün mü?

semih24

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, resimde görmüş olduğunuz Logitech M220 mouse yaklaşık 5 senedir kullanıyorum.
Bugün fark ettim ki sol tıklama tuşu bazen tutukluk yapıyor tıklamıyor.
Bunca zamandır severek kullandığım bir maustu başka mouse almak istemiyorum sizce tamir etmem mümkün müdür yoksa artık çöp mü?

Dosya Ekleri

• 20220717_002420.jpg
    20220717_002420.jpg
    201,6 KB · Görüntüleme: 39
  • 20220717_002533.jpg
    20220717_002533.jpg
    241,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir farenin sol tık Switch'ini bulup, lehim makinesi ile eski Switch'i çıkarttıktan sonra yeni Switch'i takarsan kullanırsın. Ya da direk olarak bir bilgisayarcıya, elektrikçiye verirsen de hallolur.

Arkadaşlar, resimde görmüş olduğunuz Logitech M220 mouse yaklaşık 5 senedir kullanıyorum.
Bugün fark ettim ki sol tıklama tuşu bazen tutukluk yapıyor tıklamıyor.
Bunca zamandır severek kullandığım bir maustu başka mouse almak istemiyorum sizce tamir etmem mümkün müdür yoksa artık çöp mü?
Aliexpress üzerinden switch satın alıp takabilirsin. Muhtemelen switch ömrünü tüketiyor veya toz/kıl sıkışmış olabilir. İzopropil alkol ve bir adet ince suluboya fırçası ile temizlemeyi deneyebilirsin.

Yenisini almayı düşündüm Hepsiburada'ya falan baktım ama orada sahtesi satılıyor orijinal olmadığı çok belli.

Orijinal olmadığını nasıl anladın? Yorumlarda bazıları diyor fakat eski bir farenin hala üretimi olmadığı için orijinal olmayabilir. Farklı mouse almanızı öneririm.

Orijinal olmadığını nasıl anladın? Yorumlarda bazıları diyor fakat eski bir farenin hala üretimi olmadığı için orijinal olmayabilir. Farklı mouse almanızı öneririm.
Orijinalinde farenin altındaki on-off tuşu renkli oluyor yani kapalıyken kırmızı açıkken yeşil renk gözüküyor.
Sahte olanlarda renk yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı