Logitech MK345 Wireless İncelemesi

2017 10. ayında 123TL olan Logitech MK345 Confort model kablosuz klavye - fare setini inceliyoruz.

Kutusu hakkında söylenmesi gereken bir şey yok.
20171030_161647.jpg
20171030_161714.jpg

Paketlenmiş vs hoş, olması gereken şeyler :) Bim poşetinde veren bir firma yok hali hazırda.
20171030_161131.jpg

Tasarımına yakından bakalım fare ve klavyemizin :
20171030_161216.jpg
20171030_161242.jpg

Pil yuvalarımız burada bulunuyor, fare 1 adet AA, klavye ise 3 adet AAA pil ile çalışıyor. Kapaklar güzel kapanıyor, kendiliğinden açılmıyor.
20171030_161256.jpg
20171030_161321.jpg

20171030_161507.jpg Bu ufak USB Wireless cihazını da ufak resimde paylaşalım, cidden çok ufak. Kullanmadığınızda kaybolması içten bile değil. Biraz daha büyük yapılsa fena olmaz aslında.

• ÜRÜNÜN EKSİLERİ
  1. Çekmiyor :D Kablosuz özelliği nedeniyle alınan bir klavyenin - farenin çekmemesi gibi bir durum söz konusu. Aman efendim pil ömrü çok yüksek, 33 yıl kullanabilirsiniz gibi iddialara gerek yok çünkü çekmedikten sonra bir işime yaramıyor bu klavye. Gerek Windows 7 gerek Windows10 işletim sistemlerinde çekim kalitesinde bir sıkıntı olduğu aşikar.
  2. İkinci maddede yine bahsediyorum ; Oyun amaçlı tasarlanmış bir klavye olmasa bile CS:GO oynarken rakibimin karşısında en azından ateş edebilmek hakkım diye düşünüyorum :) USB uzatıcı kablo kullanmanız gerekibilir duruma göre, o kabloyu çektikten sonra kablolu kullanmamam için bir sebep kalıyor mu? Elbette hayır.
  3. Ayaklıkları çok kalitesiz, tırnaklar her an kırılabilir. Aman kullanmayın klavye yükseltme fonksiyonunu.
  4. NumLock ışığı yok, benim için eksidir, ben olsun isterdim.
Bunun dışında ürünün faresi geniş, ele güzel oturuyor. Ufak bir faresi var, çok büyük ele sahip kişiler için önerilmez. G300 kadar minyatür bir model de değil, kullanırken rahatsız etmiyor, kavramakta güçlük çekmiyorsunuz.
Parlak plastik var, hoş bir görüntü sunuyor her ne kadar çabuk pislenecek olsa da.
Tuşları alçak ve sessiz, yazarken rahat etmiyor insanı, gündelik kullanıcıya yönelik bir model yani.

Ama özellikle bir süre kullanılmadıktan sonra gönderilen ilk sinyallerde sıkıntı oluyor, klavyenin hafızasında beklese bile hemen gitmediği oluyor, iletişim kurulduktan sonra ilk 4-5 karakter sorunsuzca gönderiliyor yinede.

Örneğin birisi kendine güzel bir uçak satın alıyorsa sebebi uçmak istemesidir. O uçak, uçamadığı sürece satın almanın bir mantığı var mıdır? Karpuz tadı vermeyen bir karpuzu satın almanın mantığı? Çeken klavye varsa biz ondan alalım en iyisi :D

Son düzenleme:
2000li yılların ortasında kablosuz diye çok abuk sabuk ürünler kullanmış biri olarak çekmediğine inanırım :) Kablosuz olabilmesi için bir alıcısı vardır onu klavye yada mouse hangisiyse artık 10 cm önüne yapışkanı vardı altında yapıştırırdık onu. O yapışkan tutmamaya başladığında tutturduğum pc masalarının klavye mouse için ek yapılan sürgülü yerinden aşağı düşerdi bir anda pcyle iletişimim kopardı :D Alakasız bir anekdot oldu galiba :D

Çekmiyor :D Kablosuz özelliği nedeniyle alınan bir klavyenin - farenin çekmemesi gibi bir durum söz konusu. Aman efendim pil ömrü çok yüksek, 33 yıl kullanabilirsiniz gibi iddialara gerek yok çünkü çekmedikten sonra bir işime yaramıyor bu klavye. Gerek Windows 7 gerek Windows10 işletim sistemlerinde çekim kalitesinde bir sıkıntı olduğu aşikar.
Hocam ofiste kullanması için babama almıştım MK345 modelini bundan yaklaşık 2 sene önce. Eski Logitech logosu ve Unify alıcısı ile. Çekmeme problemi sadece USB portuna düşük voltaj geldiği sırada oluyor (ki onu elde etmek için ise laptobun altındaki soğutucunun USB'sinde hub tarzı dişi ağız var, oraya takmak gerek). Güç sıkıntısı olmayan bir başka porta takar takmaz canavar gibi çalışıyor kendisi şuan. Çekmeme gibi bir dert yaşamadım. Ama yeni kutulu üretimleri bilmiyorum. Z313'ün Peak 50W gücünü şu yeni kutulara kocaman 50W olarak yazan bir firmaya döndü artık Logi...

@BilgisayarKurdu hocam merhaba. Biliyorum konu eski ama aklıma takılan bir şey var siz de kullanmışsınız bu klavyeden. Hocam benim yaşım daha 17 ama sol bileğimde Skafoid kırığı var, elimi klavye kullandığım zaman inanılmaz ağrıtıyor. Geniş bir ürün olduğundan dolayı rahat olduğu izlenimini uyandırdı bende. Bu doğru mudur? 2.elde bulmuşken almak istedim, tam da bunun hakkında konu açacakken incelemenizi gördüm. Şimdiden teşekkür ederim.

Dostum açıkçası belirttiğin kırığında elin konforuna nasıl bir etkisi olabileceği konusunda en ufak fikrim yok. Yorum yapmam çok doğru olmayabilir. Ancak zaten kaliteli bir klavye değildi.

Şu an HP Pavilion 600 kullanıyorum, bilek desteği vs yok ancak çok güzel klavye.
Eğer sendeki bu ağrılar geçici ise, iyileşme dönemi devam ediyorsa belirttiğim model klavyeye bir bakabilirsin. Kullanması da oldukça zevkli.

Maalesef ömür boyu kalacak.
Düz klavyeler elim kırıldıktan sonra bayağı ağrı yapmaya başladı uzun kullanımda.
Bugün bisiklet sürmeye çıkacağım. Yolumun üzerinde Vatan Bilgisayar var. Belki denerim bugün.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı