Merhabalar geçtiğimiz günlerde çalışmalarım gereği akşam bilgisayar başında oturduğumdan gecenin sessizliğinde klavye ve mouse sesleri çok fazla duyuluyordu ve bu bir tık rahatsız ediyordu. Bende bunun için klavye ve fare arayışlarına girdim ve araştırmalarım sonucunda "Logitech MK470 Kablosun Klavye ve Mouse Seti" ile karşılaştım ve aldım. Şimdi bu yazımda size (+) ve (-) yönlerinden bahsedeceğim.
(+) Yönleri:
1)Sessizlik: Tabii ki asıl amacası sessizlik ve hem klayve hem de mouse bunu gayet iyi yerine getiriyor normal klavyelere nazaran sesleri çok daha az özellikle mouse çok fark ediyor.
2)Boyut: Boyutları cidden normal klavyelere nazaran daha küçük ve hafif fakat bu kullanımda hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.
3)Görüntü: Boyutunun küçük olmasının yanında dış görüşü ve ağırlığıda gayet yeterli bir düzeyde ve estetik görünüyor.
4)Ekstra bölmeler: Normalde farelerde USB saklama yerini alttan açılır ve pili de aynı yere koyulacak bir yer olurdu fakat bunda üsten açıyorsunuz ve daha rahat ve kolay olmuş. Aynı şekilde klavye içinde logonun göründüğü kapak açılabiliyor ve orada da büyük bir boşluk var zaten hafif olmasının sebebi oraya herhangi bir şey eklenmemesi ve boş olması.
5)Set (en büyük (+) sı): Bu setin en büyük artısı bence klavye ve farenin tek bir USB ile bağlanması yani faredeki USB'yi bağladığınız zaman aynı zamanda klavyede bağlanmış oluyor ve bu çok büyük bir artı özellikle USB girişi az olan ya da kullanılacak USB girişi az olan bilgisayarlar için büyük bir özellik.
6)Pil: Hem klavye hem de farede kendi verdikleri bir pil var ve kaliteli bir pil olmamasına rağmen uzun süreler bitmiyor.

(-) Yönleri:
1)Para: Karşılaştığım tek ve en büyük kötü özelliği bu özellikleri ve rahatlığı açısından oldukça güzel olmasına rağmen bir sete 500 lira vermek biraz fazla geliyor. 500 liralık bir şey sunduğunu düşünmüyorum.

Kısacası: Özellikleri, konforu vb. özellikleri açısından gerçekten diğer setler ve tek halde aldığınız durumlardan çok daha iyi olmasına rağmen bir klavye ve mouse 500 lira verilmesi birazcık üzücü sonuçta gamer bir set değil normal bir mouse ve klavye bunlardan dolayı alınmasını önermiyorum. 2 USB takıp çok az daha sesli bir klavye, mouse da işinizi görür şu an gene alacak olsam almazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu hortlayacak ama, mekanik klavye seti ve mouse'nin gürültüsü artık tatsız gelmeye başladı, PC'de oyunlarımı genelde gamepad ile oynuyorum. Birazda kablo kalabalığından kurtulmak istiyorum, bu seti almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı