Logitech Momo'nun pedallarını nereden bulunur?

IcelY

Hectopat
Merhaba, Logitech Momo'mun pedalları bozulmuş çalışmıyor, pedal setini nereden bulabilirim ya da potansiyor metre ile Arduino olmadan pedal nasıl yapabilirim? Bazıları internette gamepad ile yapıyor lehimleyerek fakat, bunu oyunlarda direksiyonlar birlikte aktif hale getirebilir miyim çalıştrabilir miyim? Logitech Momo yedek parça satan birisi var mı?

Pedallardan gelen kablolar zaten direksiyonun içindeki karta gidiyordur. Başka bir pedal seti ile aynı işlev görülür çünkü pedallarda sadece potansiyometre var diye biliyorum. Sadece kablo lehimleme ile halledilir diye umuyorum.

Aynı girişli başka bir direksiyon setinin pedalı uyar mı bilmiyorum ama, dediğim gibi pedalları kendim yapacaksam bir tane de debriyaj eklerim gamepadle ikisini aynı anda çalıştırabilir miyim oyunlarda bilmiyorum.

Aynı girişli başka bir direksiyon setinin pedalı uyar mı bilmiyorum ama, dediğim gibi pedalları kendim yapacaksam bir tane de debriyaj eklerim gamepadle ikisini aynı anda çalıştırabilir miyim oyunlarda bilmiyorum.
Gamepadlerde 4 farklı analog tuş ekseni olduğu için 3 pedal bağlanılabilir gibi, bende bi tane hazır sökülmüş vardı bi bakıp geleyim.

Gamepadlerde 4 farklı analog tuş ekseni olduğu için 3 pedal bağlanılabilir gibi, bende bir tane hazır sökülmüş vardı bir bakıp geleyim.

Yani eğer dediğim gibi iki tane cihazı (direksiyon, gamepad) aynı anda kullanılabiliyorsa, ben 3 tane potansiyometre ve biraz lehimle işi halledebilirim hatta h vites bile yapabilirim, sadece sorun aynı anda iki tane cihaz çalıştırabilir miyim? Tuş ataması yapabilir miyim? Bunun hakkında bilgisi olan var mı? İlgin için teşekkür ediyorum.

Yani eğer dediğim gibi iki tane cihazı (direksiyon, gamepad) aynı anda kullanılabiliyorsa, ben 3 tane potansiyometre ve biraz lehimle işi halledebilirim hatta h vites bile yapabilirim, sadece sorun aynı anda iki tane cihaz çalıştırabilir miyim? Tuş ataması yapabilir miyim? Bunun hakkında bilgisi olan var mı? İlgin için teşekkür ediyorum.
Gördüğünüz gibi 8 tane kablo gidiyor analog yön tuşlarından. Yani bu 8 kablonun ucuna da 1 adet potansiyometre bağlasan 8 tane pedal veya hassasiyet gerektiren bi şey kullanılır mantıken. 3 pedal, 1 el freni gibi. Ama bu gamepad ne kadar hassas algılar onu bilemem. Bu arada aynı anda hem direksiyon hem de gamepad takınca etsde ve assetto corsada ikisinden de tuş ataması yapabiliyorum ben.
IMG_20220916_181955.jpg

Gördüğünüz gibi 8 tane kablo gidiyor analog yön tuşlarından. Yani bu 8 kablonun ucuna da 1 adet potansiyometre bağlasan 8 tane pedal veya hassasiyet gerektiren bir şey kullanılır mantıken. 3 pedal, 1 el freni gibi. Ama bu gamepad ne kadar hassas algılar onu bilemem. Bu arada aynı anda hem direksiyon hem de gamepad takınca ETS'de ve Assetto Corsa'da ikisinden de tuş ataması yapabiliyorum ben.
Eki Görüntüle 1519084

Nasıl yapabildiğini anlatır mısın? Ek bir uygulama ile mi?

Direkt olarak hem direksiyonu hem de gamepadi bağladığımda oluyordu. Hatta tekrar deneyeyim ve durumu yazayım birazdan.

Olur bekliyorum, Assetto Corsa da pedalım olmadığı için gaz ve freni tuşlara atamayı denedim fakat algılamadı, tuşlar çalışıyor mesela ETS de oynayabiliyorum fakat assetto da olmuyor.

Olur bekliyorum, Assetto Corsa da pedalım olmadığı için gaz ve freni tuşlara atamayı denedim fakat algılamadı, tuşlar çalışıyor mesela ETS de oynayabiliyorum fakat assetto da olmuyor.
Ha öyle olmaz programsız. Tuşu pedal olarak atamak için programlar var, onlarla oluyor anca. Ben direksiyonla birlikte gamepadi de kullanabilir miyiz sorusuna evet dedim.

Geri
Yukarı