Logitech MX518 vs SteelSeries sensei Ten

Asi_ruh1903

Femtopat
Merhaba arkadaşlar,

FPS oyuncusuyum, CS:GO ve CS 1.6 oynarım.
Şu an kullandığım mouse Zowie fk2.

Logitech MX518 (sıfır 220 TL)
SteelSeries sensei Ten, ikinci el almayı düşünüyorum.

2 Mouse de elime uygun. Performans, sensör kalite ve CS için tercih hangisinden yana olmalı?
+ yeni nesil b serisi zowieler de olabilir. Ec2- b s1 vs.

ikinci elde 250 300 TL’ye kadar çıkabilirim.
Sıfır ise 200 TL civarı.

Nasıl ikisi de elinize uygun olabiliyor? Ergonomi olarak çok farklı ürünler. Bütçe sıfır bir mouse için yetersiz. İkinci el temiz Sensei Ten bulduysanız alınır.

Merhaba, sensei ten şuan kullandığım zowie fk 2 benziyor. Mx518 eski mousesini kullanmıştım sıkıntı yaşamadım. Şuan 220 TL sıfır fiyatı. Bütçeyi biraz artırıp ikinci el sensei ten alınır mı. Yoksa sıfır mx 518 mi alayım

MX518 özellikleri fiyatına göre fena olmamasına rağmen oldukça eski bir mouse. Alınmasını önermiyorum. Sensei Ten, temizse alınır. El boyutunuza uygun mu bilmiyorum ama Deathadder V2'ye de bakabilirsiniz 300 TL civarında bulabilirseniz.

Eğer MX518’in yapısını seviyorsanız kesinlikle MX518 alın. HERO sensör var ve gerçekten rekabetçi oyunlarda sizi üzmeyecek bir sensör. Yanlış hatırlamıyorsam kennyS de bu fareyi kullanıyor şu aralar.
MX518 özellikleri fiyatına göre fena olmamasına rağmen oldukça eski bir mouse. Alınmasını önermiyorum. Sensei Ten, temizse alınır. El boyutunuza uygun mu bilmiyorum ama Deathadder V2'ye de bakabilirsiniz 300 TL civarında bulabilirseniz.
MX518 yenilendi, HERO sensörü var artık. Eski bildiğimiz 518’lerden değil.

Deathadder mouse kullandım maalesef çok büyük ve çok hantal bir mouse. Bu sebeple tercihlerim arasında değil.

Daha açıklayıcı olacak olursam.
Elimde ki zowie fk2 çok temiz iyi fiyata gider, satıp üstüne biraz ekleme yaparak zowie s1-2 yada Yeni seri B lerden de alabilirim. Bununla birlikte sensei Ten de olabilir.

Yada sıfır logitech mx518 :)

Elimde ki mouseyi satarsam üstüne 200 TL eklediğim zaman zowie yeni seri mousleri ve sensei ten alabiliyorum. Satmadan logitech mx518 alıyorum. Burda benim için önemli olan sensör performansı sadece. Dersenizki satıp zowie yeni serilerinden yada sensei ten alın düşünmeden alırım, yada mx518 alın oda olur. Sensör karşılaştırması yapamadım bilsem terettüt etmeden karar vereceğim.

zowie s serisi fk serisi ve sensei ten elime çok uygun. Mx518 farklı bir yapıya sahip olmasına rağmen eski serisini kullandığım için oda uygun. Burda tamamen sensör kalitesine göre hareket edeceğim.

İyi forumlar.

3330'dan eski olmadığı sürece sensörün bir önemi yok. Deathadder önermemin sebebi de sensörü değildi zaten. MX518 anladığım kadarıyla sadece sensör açısından değil, diğer özellikleri de yenilenmiş. Sırf sensörü iyi diye mouse tercih edilmez. Kablo,skatez,ergonomi ve malzeme kalitesi gibi sensörden daha önemli faktörler de var. Bu konuda bahsi geçen farelerin hiçbiri sizi üzmez.

3330'dan eski olmadığı sürece sensörün bir önemi yok. Deathadder önermemin sebebi de sensörü değildi zaten. MX518 anladığım kadarıyla sadece sensör açısından değil, diğer özellikleri de yenilenmiş. Sırf sensörü iyi diye mouse tercih edilmez. Kablo,skatez,ergonomi ve malzeme kalitesi gibi sensörden daha önemli faktörler de var. Bu konuda bahsi geçen farelerin hiçbiri sizi üzmez.

Öncelikle tercih ettiğim modellerin ergonomisi bana uygun olduğu için isimlerini yazdım. Yoksa bir çok seçenek var. Tabiki sadece sensör baz alınmamalı lakin konusu geçen mouse markaları kendini ispatlamış, aşşa yukarı aynı kalite ve malzemeye sahip. Hani biri doğan biri BMW değil :)
Bu sebeple sensörü ön plana aldım.

Ciddi anlamda değecek ise fark yaratır denilirse elimde ki fk2 satıp yukarıda yazdığım modellerden alacağım. Ama gerek yok sıfır mx518 alın denilirse alacağım.

Geri
Yukarı