Logitech Superlight alınır mı?

Dostum bu çok yanlış bir şey. Ürünü alıyorsun açıyorsun kutusundan çıkartıp kullanıyorsun sonra da ben beğenmedim diyerek iade ediyorsun. Bir de satıcı açısından düşün. Ürünü alıyorsun vergisi, çalışanı, emekleri ve giderlerini bir düşün. Biri çıkıyor üründe bir sorun yok beğenmedim diyerek iade ediyor. Ürünün zararını kim karşılayacak ?. Şimdi kime satacaksın bu ürünü bu şekilde. Sana daha önce denenmiş, beğenilmemiş ve 14 gün içinde iade hakkını kullanarak geri gönderilen kullanılmış bir ürünü gönderseler kıyameti kopartır hemen soluğu tüketici heyetinde alırsın. Forumlarda görüyorum bantında kabarcık olsa adamlar geri mi göndersem diye şüpheyle bakıyor duruma. Bu tarz durumlarda ürün incelemelerini iyi izlemek gerekiyor. Ayrıca yakında bir mağaza varsa orada denenmesi gerekiyor. Diğer türlü etik bir durum değil. O yüzden yeni çıkan yasayı destekliyorum. Çok fazla suiistimal ediliyor bu durum. O yüzden güzel kardeşim bu işleri daha güzel yolla yapalım.
Yazmak istemedim ama katılıyorum. Ben de iade ettim ama ben ürünü alırken '14 gün kullanıp iade ederim' kafasında almadım gerçekten özenerek almıştım. Hiç etik değil bu davranış.

Dostum bu çok yanlış bir şey. Ürünü alıyorsun açıyorsun kutusundan çıkartıp kullanıyorsun sonra da ben beğenmedim diyerek iade ediyorsun. Bir de satıcı açısından düşün. Ürünü alıyorsun vergisi, çalışanı, emekleri ve giderlerini bir düşün. Biri çıkıyor üründe bir sorun yok beğenmedim diyerek iade ediyor. Ürünün zararını kim karşılayacak ?. Şimdi kime satacaksın bu ürünü bu şekilde. Sana daha önce denenmiş, beğenilmemiş ve 14 gün içinde iade hakkını kullanarak geri gönderilen kullanılmış bir ürünü gönderseler kıyameti kopartır hemen soluğu tüketici heyetinde alırsın. Forumlarda görüyorum bantında kabarcık olsa adamlar geri mi göndersem diye şüpheyle bakıyor duruma. Bu tarz durumlarda ürün incelemelerini iyi izlemek gerekiyor. Ayrıca yakında bir mağaza varsa orada denenmesi gerekiyor. Diğer türlü etik bir durum değil. O yüzden yeni çıkan yasayı destekliyorum. Çok fazla suiistimal ediliyor bu durum. O yüzden güzel kardeşim bu işleri daha güzel yolla yapalım.
Sonuçta yüksek fiyat verip ürün alıyoruz Beğenmeyip kullanmayacağımız bir ürün için neden yüksek para verelim? Zaten 1 ekimden sonra kalkıyor.

Sonuçta yüksek fiyat verip ürün alıyoruz beğenmeyip kullanmayacağımız bir ürün için neden yüksek para verelim? Zaten 1 Ekim'den sonra kalkıyor.

Genç kardeşim bende isterdim ki senin için çok ucuz olsun bu ürünler. Ama sana nasıl pahalı geliyor ise bu ürünü alıp satana da aynı şekilde pahalı geliyor. Sana 20 TL'lik bir ürün göndermiyor. O da bunu satın alıyor. Ama sen keyfe keder alıp bir bakayım beğenmezsem iade ederim dersen bu işi çözemeyiz. Yarın bir gün sende çalışacaksın. Hangi iş olursa olsun böyle ticaret olmaz. Bunun adı fırsatçılıktır. Hoş bir şey değildir. Eğer ürünü beğenmeyeceğini düşünüyorsan git bir internet Cafe'ye bulursun bu fareyi. Git bir teknoloji dükkanına. MediaMarkt vatan vs gibi yerlere git. Orada bulup deneyip alabilirsin. Bu şekilde hem sen zaman kaybetmezsin hem de karşı tarafı mağdur etmemiş olursun. Eğer etrafında hiç yok ise o zaman başka çareler ararsın. Keşke 1 Ekim'den sonra kalkmasa bu özellik. Ama öyle çok suiistimal ediliyor ki bu durum. Artık firmalar ne yapacağını şaşırdı. Bende Amazon'da ürün sattım. Keyfe keder iadeler o kadar maliyetli ki elinde patlıyor birçoğu. Diğer yandan da sahte ürünler ve sorunlu ürünler için hiç uğraşmadan iade hakkımız oluyordu. Maalesef kurunun yanında yaş da yanıyor. Bu özelliği artık kullanamayacağız.

Geri
Yukarı