Logitech Z533 benzeri ses sistemi tavsiyesi

Son düzenleme:
Z533 cidden çok berrak, Z333'den sonra Z533 iyi geldi. Sizin de Edifier hoparlöre geçmeniz gerek daha iyisi için.
Evet, çok iyi bir ses sistemi ev ortamı için. En kötü tamir olmazsa tekrardan aynısını almayı düşünüyorum. Edifier subwoofer olmayan modelini görmüştüm, bir tık pahalı. Açıkçası subwoofer olmasını istiyorum. Bass'lar benim için önemli. Türkiye'de Z533 muadili yok gibi bir şey şimdilik. Eskiden binbir çeşit 2+1 satılırdı. Şimdi yok denecek kadar az sayıdalar.
Ben Edifier M3200 kullanıyorum ve gayet memnunum.
Ama ses kontrol ünitesinin tamiri zor olmasa gerek sıradan bir elektronikçi bile tamir eder diye düşünüyorum.
Kontrolcü içindeki ses kartı ile ilgili bir problem var. Kontrolcülere ses kartı koymak doğru değil bence. Şu an yaşadığım gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Alet sapasağlam ama kontrolcü yüzünden kullanım dışı kaldı. Kısa devre vs. yapmış olabilir. İçini açıp tamir etmeye çalıştım olmadı. Şimdilik distribütörü olan Penta'dan haber bekliyorum. Bir şekilde tamir ettirmeye çalışacağım. M3200'ün bass ve ses kalitesi nasıl? Gerçi güzel olsa bile satışı yok Türkiye'de. O yüzden tekrar Z533 almaktan başka çarem kalmıyor. 2+1 ses sistemlerini ortadan yok etmişler. Çok garip.
Normal tamircilere de bir göz atın derim. Bana sadece kablo arızası/ Switch arızası varmış gibi geldi yazdıklarınızdan.
Elimden geldiğince tamir ettirmeye çalışacağım. Fakat kablo arızası değil, kontrolcü içindeki ses kartında problem var. Temassızlık veya kısa devreden ötürü güç almayı kesti. Kart komple yanmış olabilir. İçini açıp metal eşyalar ile gücü yaydırmaya çalıştım, anlık çalıştığı oldu. Ama sonradan hiç tepki vermedi. Tamir olarak nereye götüreceğimi de bilmiyorum. Elektrikçilere götüreceğim büyük ihtimal. Belki anlıyorlardır.
Kontrol podunun tamiri ile ilgili bir video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim araştırmanız için. Bunun aynısını kendim uyguladım. Anlık çalışma oldu fakat sonradan komple gitti. Kronik bir sorun gibi duruyor. Yani çoğu kişinin başına gelmiş belli bir süre sonra. Birisi yorumlarda ataç kullanarak tekrar çalıştırabildiğini söylemiş mesela. Ben de işe yaramadı.

Ses kontrol ünitesinin kartında fazla eleman yok pasif bir devreye benziyor. Muhtemelen lehimlerde bir problem vardır veya potansiyometre bozulmuştur. Ankara'da Konya Sokak önerebilirim ama semtinizdeki televizyon tamircisi bile halledebilir o kartın tamirini.

Ses kontrol ünitesinin kartında fazla eleman yok pasif bir devreye benziyor. Muhtemelen lehimlerde bir problem vardır veya potansiyometre bozulmuştur. Ankara'da Konya Sokak önerebilirim ama semtinizdeki televizyon tamircisi bile halledebilir o kartın tamirini.
Tam olarak kime götürmem gerekiyor? İstanbul'da oturuyorum. Aklıma ilk gelen elektrikçiler oldu. En doğru yer neresi olur bilemiyorum açıkçası. Televizyon tamircilerine götürmem daha mı iyi olur?

Tam olarak kime götürmem gerekiyor? İstanbul'da oturuyorum. Aklıma ilk gelen elektrikçiler oldu. En doğru yer neresi olur bilemiyorum açıkçası. Televizyon tamircilerine götürmem daha mı iyi olur?
Rahmetli Logitech S220'imde stereo bağlantıyı ters yapmışlardı tamirde. 😄

Az kahrımı çekmedi S220, toprağı bol olsun... 😢

Rahmetli Logitech S220'imde stereo bağlantıyı ters yapmışlardı tamirde. 😄

Az kahrımı çekmedi S220, toprağı bol olsun... 😢
Şimdi böyle iyice korktum :) Penta'dan gelecek haberi bekleyim bari. Çoğu kişi kulaklık kullanıyordur ama ben kulaklık sevmiyorum. Arctis 5 ve Razer Barracuda X var. Sadece DC için kullandığım kulaklıklar. Ses sisteminden müzik dinlemenin rahatlığı farklı oluyor. Allah rahmet eylesin bu arada :D

Şimdi böyle iyice korktum :) Penta'dan gelecek haberi bekleyim bari. Çoğu kişi kulaklık kullanıyordur ama ben kulaklık sevmiyorum. Arctis 5 ve Razer Barracuda X var. Sadece DC için kullandığım kulaklıklar. Ses sisteminden müzik dinlemenin rahatlığı farklı oluyor. Allah rahmet eylesin bu arada :D
Dostlar sağ olsun. 😄 Aynen farklı oluyor. Mesela ben oyun için Logitech G533 kullanıyorum. Onunla dinlersem çok fark ediyor. Creative Inspire falan denemiştim, lezzetli gelmemişti.
O iş basit yerlerini değiştir tamam.
Bahsettiğim olay 2011 ya da 2012 yılındaydı. Açsam geri kapatamazdım.

Merhaba, öncelikle bende Logitech z533 modelini kullanıyorum ve beğeniyordum. Bir ay öncesine kadar normaldi, ardından hoparlörlerden birinin sesi az gelmeye başladı, sonra tamamen gitti. Şimdi ikinci hoparlörde aynı sorun oluyor, yakında o da yolcu diye düşünüyorum. Yaşadığınız sorun ile benzer miydi, benzer ise tamir ettirdiniz mi, ettirdiyseniz hoparlörü nereye baktırdığınızı soyler misiniz?

Son düzenleme:
Merhaba, öncelikle bende Logitech z533 modelini kullanıyorum ve beğeniyordum. Bir ay öncesine kadar normaldi, ardından hoparlörlerden birinin sesi az gelmeye başladı, sonra tamamen gitti. Şimdi ikinci hoparlörde aynı sorun oluyor, yakında o da yolcu diye düşünüyorum. Yaşadığınız sorun ile benzer miydi, benzer ise tamir ettirdiniz, ettirdiyseniz hoparlörü nereye baktırdığınızı soyler misiniz?
Yok, benim sorun tamamen farklıydı. Ses kumandasının içinde anakart var, onunla ilgili problemden ötürü hiç açılmıyordu. Kumandada beyaz ışık yanıyor açtığınız zaman bildiğiniz gibi. Bende açılmıyordu. Tanıdık mahalle telefoncusuna götürüp yaptırdım. Ses kumandasını iptal ettiler. Şu an çalışıyor ama dip ses var. Fişe tak-çıkar yapmak zorunda kalıyorum bir de. Yenisine 4.000TL vermek yerine böyle kullanmayı tercih ettim. Aynı performansta çalışmaya devam ediyor.

Sizin sorun jak kablosundan kaynaklı olabilir. Veya benimki gibi anakart problemi vardır. Dediğim gibi mahalle telefoncusunda hallettim 200TL vererek. Telefon tamiri vs. yaptıkları için ses sistemlerinden de az çok anlıyorlardı. Sonuçta o da elektronik. Garantisi varsa zaten direkt garantiye yollayın. Yoksa yine garanti firmasına danışabilirsiniz. Veya güvenilir bir elektronik tamircisine götürebilrsiniz benim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı