Logitech Z5500 Ses Sistemi Sorunu

monaktus

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Wooofer'ın yanındaki havalandırma için kullanılan plastikten basslarda rahatsız edici bir ses geliyor. Elimi içine sokup plastiği tutunca ses kesiliyor. Sesin kısık bassların yoğun olduğu oyunlardaki patlama sahnelerinde falan çok rahatsız edici olabiliyor. Çözüm yolu arıyorum.
B0002WPSBC_hero.jpg

Sorun bass kutusunun dizaynından kaynaklanıyor. Kutu içinde akustik yalıtım olmadığından ses gelişi güzel kutunun içine çarpıyor ve sesin etkisiyle kutunun içindeki hava ve hava boşlukları gelişi güzel kesilmiş sert köşeleri olan plastik hava çıkışına çarparak dışarı çıkıyor sesle beraber. Çözüm bi peçete parçası veya tül gerdirerek rasgele çıkan havayı düzene sokarak daha kaliteli ses çıkışı almakdır. Bana kalırsa bu tür ses sistemlerinden uzak durun. Piyasada çok güzel harika ses monitörleri var onlardan tercih edin. Bende bu tarz sistem kullanıyordum ses monitörüne geçince gerçek müziği, sesi, derinliği hissettim tavsiye ederim. İyi günler

Sorun bass kutusunun dizaynından kaynaklanıyor. Kutu içinde akustik yalıtım olmadığından ses gelişi güzel kutunun içine çarpıyor ve sesin etkisiyle kutunun içindeki hava ve hava boşlukları gelişi güzel kesilmiş sert köşeleri olan plastik hava çıkışına çarparak dışarı çıkıyor sesle beraber. Çözüm bi peçete parçası veya tül gerdirerek rasgele çıkan havayı düzene sokarak daha kaliteli ses çıkışı almakdır. Bana kalırsa bu tür ses sistemlerinden uzak durun. Piyasada çok güzel harika ses monitörleri var onlardan tercih edin. Bende bu tarz sistem kullanıyordum ses monitörüne geçince gerçek müziği, sesi, derinliği hissettim tavsiye ederim. İyi günler
Dediğinizi deneyeceğim. Mantıklı geliyor. Slikon falan çekeyim diye düşündüm. En fazla plastiğin dışına çekebilirim. Etkisi olur mu olmaz mı bilinmez.

Kutuyu yeniden toparlıyabilirim diyosan aç kutuyu içini pamuk kapla borununda içerdeki uçuna tül gerdir o zaman gayet iyi olucaktır.

İnce pamuk tabakasını kutunun tahta yüzeyine kaplayabilirsin yada alternatif çözüm olarak piramit akustik yalıtım alıpda kaplayabilirsin. Pamuk çarpan sesin aynı düzeyde yayılmasını engellicektir arkasından gelen sinyalin daha iyi gelmesini sağlıcaktır. Herhangi bir zararı olmaz sonuçta tahta yüzey üzerine yapıyosun

İnce pamuk tabakasını kutunun tahta yüzeyine kaplayabilirsin yada alternatif çözüm olarak piramit akustik yalıtım alıpda kaplayabilirsin. Pamuk çarpan sesin aynı düzeyde yayılmasını engellicektir arkasından gelen sinyalin daha iyi gelmesini sağlıcaktır. Herhangi bir zararı olmaz sonuçta tahta yüzey üzerine yapıyosun
Bak bu piramitler hoşuma gitti bunlarla kaplayabilirim. Derby ile yapıştırcam dimi.

Hayır onların kendi tutkalları vardır düşük maliyetli takılcak kadar bi fiyatı yok derby kullanırsanız piramit erir veya zarar görür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı