Logitech Z906 - Süden Pamir Test Sonuçları

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Galatasaray ITM Türkiyenin en kalabalık teknoloji okuludur, logitech bu yeni ürününü incelememiz için bize ulastırdığında öğrenciler çok heyecanlandı gençleri heyecanlandıran özelliklerini merak ettim; kimi, çoklu giriş imkanı, kimi fiyatını, bazısı ebatlarına rağmen, ses gücünü, hatta ambalajını (Kutunun içerisinden kolay çekilebilmesini) ve gramajını beğenenler oldu.

Öğrencilerin talepleri doğrultusunda testlere gectik.

Bas miktari için deprem efektini, tiz kapasitesi için cam kırılma efektini, tepkime süresi için (atak zamanı) araba jiklesi efektini denedik ve tekrar etkilendik.

Ancak bilmek lanetlenmektir, Türkiyenin ilk ses mühendislerindenim bu eğitimi Türkiyede başlatan yanlızca bu alanda eğitim veren okulu ilk kuran benim, heyecanlanmak için başka şeylere ihtiyacım vardı.....

Bir ses sistemi hele ki profesyonel değil ev kullanıcısına hitap edeni kullanma kılavuzundaki akıl almaz iddialariyla beni kolayca hasta edebilirdi diye düşündüm, peki iyilestirebilir mi? Sakinlestirebilir, verimliliğimi arttirabilir mi? on dakikada derin uykuya daldırıp, 15 dakikada enerjik yapabilir mi ?

Sevgili arkadaslar beynimiz icin yaşam, duyduğumuz, gördüğümüz, hissettiğimiz tattığımız herşey yalnızca bir elektrik akımıdır.
Etrafımızdaki enerjileri beynimize aktarırken yediklerimiz vasıtasıyla sinir uçlarımızda elektriğe çeviririz.
Gördüğümüzün, tattığımızın çağresi vardır da kulağımızın kapağı olmadığı için duyduğumuzun yoktur ayrıca arkamı göremem ama arkamdaki sesi duyabilirim bu yüzden müzik çağlardır tedavi için kullanılmış

4Hz deliksiz derin uyku
4Hz-7Hz rüya görebilmek
7Hz-13Hz rahatlama
13Hz-40Hz aktif yoğun beyin sinyalleridir,

Elbette müzik aletleri ve sistemlerinin bu sesleri üretebilmesi veya bizden bu sesleri duyabilmemiz beklenemez ancak 10 Hz’lik bir uyarı için 500 Hz ve 510 Hz ya da 400 Hz ve 410 Hz veya 800 Hz ve 810 Hz v.s gibi tonları kullanabiliriz. Beyin psiko algı kuralları gereği aynı olan frekansı aradan çıkararak farkı algılar. Tek gerekli olan sesin iyi duyulur olması ve 1000 hz’in altında kalmasıdır. 1000 Hz’in altında kafa tasının genşiliği dalga boyundan kısa olduğu için ses dalgaları yansıyarak
kafa engelini aşar.

Engelli bir çocuğun kolunu kaldırmak için üretmek zorunda olduğu bir elektrik değeri veya unutmak istediklerimizi silmek icin yada hatırlamak istediklerimizi hatta kanserden kurtulmak veya sigarayı bıkamak için dinleyebileceğimiz sesler var, bu tip sesler ve müzikleri internetten braiwavefrequencies.com gibi adresler ücretsiz indirebilir veya daha bilimsel tedaviler için Türk müziği makamlarını bilinçli takip edebilirsiniz. Ancak bize bu sesleri ileten ses sistemi sesleri değiştirir veya saptırırsa ne olur? uykusuz kalabilir gergin olabilir aşırı yiyebilir sigaradan daha zararlı şeylere başlayabilir veya kolumuzu kaldırmayı beklerken tekme atabiliriz işte beni en çok burası ilgilendiriyor doğruluk. Elektronik cihazların kalitelerine bağlı olarak seslendirdiği frekansları saptırma eğilimindedir.

Duyulabilir aralık 20Hz ve 20kHz olduğu halde müzik prodüksiyonlarında kullandığımız aralık ortalama 60Hz ile 15kHz arasındadır, zaten ortalama insan duyumu da aşağı yukarı bu aralıktadır. Merakımı gidermek için sistemi tekrar teste aldım. Osilatörde 30Hz den 20kHz'e kadar sinusodial dalga formu üretip, RTA yardımıyla hoparlörlerin tepkilerini tek tek ölçtüm. Sistemin 32Hz-18kHz aralığında mutlak doğrulukta olduğunu ve harmonik distorsiyon frekanslarıyla arasında minimum 6 dB fark olduğunu tespit ettim, öte yandan her yükseklikte mutlak doğru duyulan referans frekansı olan ile 1kHz de sistemin ses basınç seviyesinin de kullanım kılavuzunda vaad edildiği gibi 110dBC olduğunu bizzat tespit ettim. Beni
bu sistemde en çok etkileyen tespit doğruluğu oldu. Logitech Z906'in kılavuz detayları ve ürünü arasında bizi hasta edebilecek farklar olmadığı gibi sağlığımıza kavuşabilmek için
başvurabileceğimiz müzikal rahatlama yöntemleri içinde güvenebileceğimiz bir ses sistemdir.

Süden Pamir

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı