LogMeIn Hamachi güvenilir mi?

ErenAkay

Hectopat
Daha fazla  
Birinden duyduğuma göre Hamachi internetinizin kesilmesine yol açtığını söylüyor. Truva atı barındırıyormuş. Sizce Hamachi güvenli mi? Kurmalı mıyım?

Bu sorunuzun cevabını ben veremeyeceğim çünkü uygulamayı kullanmadım. LAN destekli oyun oynamak istiyorsanız Tunngle kullanabilirsiniz. Veya donanımsal destek kullanarak bunu modem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ben şimdiye kadar tüm LAN oyunlarda(1 veya 2 taneydi zaten.) modem üzerinden programsız işimi halletmiştim.
2017-07-13.png

Port açman veya kapatman bağlantını etkilemez. Port(Kapı) açıldığında açıldığı port üzerinde belirtilen bilgisayarı karşıdan gelen güvenli bağlantılara(DDOS korumalı modemlerde bu vardır. Çoğuda öyledir.) karşı bağlanılabilir hale getirir. Bunu güvenlik duvarı üzerinden de ayarlayarak bilgisayarların size sunucuymuşunuz gibi bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

@Xoloth Internet yavaşlama gibi sorun oldu mu? Çünkü güvenilir değil diyen kişi bunu da diyordu interneti yavaşlatır diyordu. (Ayrıca onun troll olduğunu biliyordum.)

Uzun bir süre Minecraft'ta server açıp oynamıştık (Evet o zamanlar mc oynuyordum :( ) ben bir sıkıntı ile karşılaşmadım ama yaşayan varsa bilemem.

Anladım. Bu arada Minecraft iyi oyun da kitlesi çöp :D Kitlesi yüzünden oyunu yerden yere vurmayın :D Yani güvenilir. Tamam o zaman. Yarın kurulumu yapıyorum. (Çaktırmayın Hamachi'yi Minecraft için kuracağım :D )

Anladım. Bu arada Minecraft iyi oyun da kitlesi çöp :D Kitlesi yüzünden oyunu yerden yere vurmayın :D Yani güvenilir. Tamam o zaman. Yarın kurulumu yapıyorum. (Çaktırmayın Hamachi'yi Minecraft için kuracağım :D )

Ben kendi bilgisayarıma hiç Hamachi kurmadım ama birinin Hamachi'yi kaldırken mavi ekran aldığını ve kaldırılamaz hale geldiğini biliyorum. O arkadaşa ben yardım etmiştim. O bu forumdan değil başka bir forum üzerinden tanıştığım biriydi. Manuel kurulum yapmıştım. Ardından modifiyeli kaldırma programı ile kaldırmıştık.

Hem port açmak dururken asla öyle şeylere ihtiyacım olmadı. O sıralar bende MC oynuyordum. :D Hala oynanır ama okul arkadaşları vardı o sıralar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı