Logoların içini, arka plan ile birleştirmek

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Arkadaşlar bir duvar kağıdı üzerinde çalışıyorum. İş gereği Facebook logosu koymam gerekti. Fakat "f" yazan yerin içini, köşeleri de dahil olmak üzere tamamen arka plana dahil etmek istiyorum. Sanırım bu dediğim transparan oluyor. Fakat yapamadım.

Biraz karışık anlattığımın farkındayım. Fotoğraf ile de açıklamayı deneyeceğim.

asd.png

Görselde görüldüğü üzere "f" yazan yerin içi siyah. Ben o siyahlığı kaldırıp, duvar kağıdının olmasını istiyorum. Youtube'de biraz baktım fakat kafam çok karıştı. Yardım eder misiniz?

Facebook logosunun olduğu katmanı seçin. Renk seçici ile siyah kısmı seçin. Ardından katmanlar penceresinde Facebook logosunun olduğu katman için katman maskesi oluşturun.

Hızlı seçim aracıyla siyahlığı seçtikden sonra o siyah "f" nin olduğu katmanı seçip delete attıkdan sonrasında yanlış anlamadıysam arka plan gözükecek o beyaz çerçevenin içinde.

Photoshop seçeneklerini fazla bilmiyorum ama beyaz şekil ayrı bir dosya ise katman silgisi ile F harfinin içini silebilirsiniz sanırım.

Facebook logosunun olduğu katmanı seçin. Renk seçici ile siyah kısmı seçin. Ardından katmanlar penceresinde Facebook logosunun olduğu katman için katman maskesi oluşturun.
Her şeyi dediğiniz gibi yaptım. Ok gibi bir şey çıktı ve aşağıyı gösteriyor. Şimdi ne yapmalıyım?

Arkadaşlar bir duvar kağıdı üzerinde çalışıyorum. İş gereği Facebook logosu koymam gerekti. Fakat "F" yazan yerin içini, köşeleri de dahil olmak üzere tamamen arka plana dahil etmek istiyorum. Sanırım bu dediğim transparan oluyor. Fakat yapamadım.

Biraz karışık anlattığımın farkındayım. Fotoğraf ile de açıklamayı deneyeceğim.

Eki Görüntüle 1078298

Görselde görüldüğü üzere "F" yazan yerin içi siyah. Ben o siyahlığı kaldırıp, duvar kağıdının olmasını istiyorum. YouTube'da biraz baktım fakat kafam çok karıştı. Yardım eder misiniz?

Screenshot_1.png

Magic wand Tool'u seçiyorsunuz, "tolerance" değerini 100 yapıyorsunuz, siyah "F" harfinin üzerine gelip "sol Click" ile basıyorsunuz ve "F" olan yeri seçmiş oluyor, "delete" tuşuna basarak siyahlığı silmiş olacaksınız. En basit yöntem budur.

Not: Hata verirse katmanı rasterleştirin lütfen.

Dediğinizi anlamadım. Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Ad234sız.png
Eki Görüntüle 1078313

Magic wand Tool'u seçiyorsunuz, "tolerance" değerini 100 yapıyorsunuz, siyah "F" harfinin üzerine gelip "sol Click" ile basıyorsunuz ve "F" olan yeri seçmiş oluyor, "delete" tuşuna basarak siyahlığı silmiş olacaksınız. En basit yöntem budur.

Not: Hata verirse katmanı rasterleştirin lütfen.
Arkadaşın dediği olmazsa, sizin yöntemi denerim hocam.

Geri
Yukarı