Lojistik yönetimi okunur mu ve yurt dışı imkanı var mı?

Yurt dışına taşıma yapanlar var, ama o lojistik taşımaydı sanırım, eskortlar ile beraber Rusya/Ukrayna/Avrupa vs yerlere taşıma yapılıyor. Maaşları iyi, vasıfsız insanlar bile olabiliyor çok şartı da yok. Son zamanlarda çevremden çoğu kişi bu mesleğe yöneldi.

Lojistik için çok fazla iş bölümü var, ne yapmak istediğine bağlı. Depoda da çalışabilirsin, limanda sahada da çalışabilirsin ya da ofiste beyaz yakalı da çalışabilirsin. Yurt dışı imkânı olur ama öyle dümdüz gidip yurt dışında çalışabilir misin emin değilim. Maaş konusu biraz çalışacağın şirkete göre değişir.

Lojistik için çok fazla iş bölümü var, ne yapmak istediğine bağlı. Depoda da çalışabilirsin, limanda sahada da çalışabilirsin ya da ofiste beyaz yakalı da çalışabilirsin. Yurt dışı imkânı olur ama öyle dümdüz gidip yurt dışında çalışabilir misin emin değilim. Maaş konusu biraz çalışacağın şirkete göre değişir.

Hocam oradan uzakyol kaptanlığına sınavla geçebilir miyim?

Hocam oradan uzakyol kaptanlığına sınavla geçebilir miyim?
Belirli denizcilik güverte liselerinden veya yükseköğretim deniz ulaştırma ve işletme bölümünden mezun olman lazım, ancak öyle sınava girip olabilirsin. Üniversiteden mezun olduktan sonra ilk başta üçüncü zabit olarak başlarsın. Tam emin değilim ama 1 yıl veya 2 yıl olması lazım (gemide çalıştığın süre zarfında) Gemide deneyimin olduktan sonra tekrar sınava girip 2. zabit ondan sonra kaptanlığa doğru çıkabilirsin.

Lojistik yönetimi okumayı düşünüyorum, mesleğin yurt dışı imkanları var mı? Maaşları nasıldır?
Şuan köklü bir denizcilik firmasında staj yapıyorum, maaşları 28-40 bin TL arası değişiyor. Denizcilik işletme yönetimi gibi işletme bölümlerinden mezun + B2 İngilizce istiyorlar, yurtdışı mevzuna gelirsek 1 yılda bir deneyimli, işinde uzman kişileri yurtdışındaki ofislerinde çalışma imkani sunuyolar, bir çok firmada da vardır bu. Gemide çalışmak zordur bu arada psikolojin açıdan güçlü olman lazım sonuçta sözleşme sürene bağlı 6 ay oluyor genelde gemide oluyorsun. Ama tabii güzel yanlarıda var, gittiğin ülkede limanda vs inebiliyorsun, hem gezip hem para kazanıyorsun. Maaşlarıda şuan 3000-8000 dolar arası olması lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı