LoL 1 saatte kaç MB internet kullanır ve hileci var mı?

Massaka-Diablo

Picopat
Arkadaşlar, geçen gün CS:GO'yu bırakmaya karar verdim ve LoL'e geçmeyi düşünüyorum. Evde internet olmadığı için telefonun internetinden girmeyi düşünüyorum. Size sorum: telefonun internetinden (4.5G ile) 1 saatte kaç MB internet kullanır? 2. sorum: oyunda hileler çok var mı?

Ben kendi ruh sağlığım açısından LoL’ü bıraktım. Size başlamamanızı tavsiye ederim. Yaklaşık 1 yıldır öfke diye bir problemim yok denecek kadar azaldı. LoL vücutta git gide farkında olmadan büyüyen bir tümördür. Olayın farkına vardığın zaman çok geç olabilir.

Hocam yeni başlıyorsanız TR serverında oynamanızı pek önermiyorum oyuncu kitlesi pek de kaliteli değil ancak EU West serverında bir nebze de olsa daha rahat oyun oynayabilirsiniz.

2012'den beri oynayan biri olarak söylüyorum başlama. Vücudunu zamanla bir kanser gibi sarar, bıraksam desen bırakamazsın. Hem aşırı bağımlılık yapıyor hemde insanın sinirlerini alt üst ediyor. Batı Avrupa sunucusu diyenleri ise boşuna dinleme ilk olarak telefon internetiyle oynayacağın için TR de bile 60 pingle oynarsın. Avrupa'da 100 pingi geçer oyunun çöp olur. Ayrıca ilk başladığında düşük liglerde oynayacağın için inan Avrupa ve TR arasında fark yok hatta Avrupa daha bile kötü. Adama bir laf edersin direk troller veya AFK kalır Avrupa'da. TR de en azından küfür de etseler oynuyolar.

Yaklaşık 8 senedir oynuyordum, geçen komple sildim. Yüksek elolarda vakit geçiren ve tüm oyuncu tiplerini tanıyan biri olarak TR ve WEST'den uzak durmanı öneririm. En iyisi NA'da başlaman olur. Oyunda script hilesi dışında bir hileye denk gelmedim. Paketinden da fazla yiyeceğini düşünmüyorum, pingin biraz yüksek olabilir.

Oyunu sıfırdan yükleyeceksen kallavi bir veri indiriyor dikkat etmek lazım mobil bağlantı için. Hile olayı yaygın değil, birçok oyuncu olduğunu bilmez bile. Script olayı var hile olarak ki çok kısa sürede tespit edilip banlanıyor hesap. Eskiden daha çok kullanılırdı. Onun dışında 12 yaşında çocuklardan küfür yemek, birçok oyunu 1 kişi hatta 2 kişi eksik tamamlamak vb. gibi sıkıntılar var. Oyuncuları susturup oyununa bakman lazım.

20-30 MB geçmez ortalama bir oyun süresinde. İlk download kısmı tabii ki de 10GB kadar veri indirecek ona da hazırlıklı olun. Oyun için de cevreniz yoksa takım olarak ve arkadaslarınızla oynamanızı tavsiye ederim yoksa oyundan soguyabilirsiniz :D.

Geri
Yukarı