LoL - ağır yara stacklenebiliyor mu?

Hocam konu dışı birşey soruyorum ama ben 1.5 yıl önce LoL'ü bırakmıştım bu haftalarda hep oynayasım geliyor sizce geri başlamalı mıyım? İtemler falan baya değişmiş galiba
İtemler ve market tamamen değişti. Yeniden başlayacaksan bir süre alışman gerekebilir. İhtişamlı eşyalar geldi ve artık aynı itemden 1 den fazla alınamıyor. Yani mesela urfta 6 ebedi yapılamıyor artık

Yani Bana da çok saçma geldi dediğim şey. Fakat dediğim gibi Rakip takımda tamamen ağır yara olduğu zamanlar. Bütün rakiplerin arasına girip "KANİÇEN" itemini bastığım zaman resmen can gelmiyor. Üstüne üstlük Sterak da patlamış halde. Bazen hiç can çalmadığımı zannediyorum.
Olay rakiplerinde değil sende. Yüzdelik olarak can çalman azalıyor. Oyun başında yüzdelik olarak fazla bir fark ettirmez. Ama oyunun ortalarına doğru daha fazla can çalacağınızdan dolayı hissettirecektir.

Olay rakiplerinde değil sende. Yüzdelik olarak can çalman azalıyor. Oyun başında yüzdelik olarak fazla bir fark ettirmez. Ama oyunun ortalarına doğru daha fazla can çalacağınızdan dolayı hissettirecektir.
Galiba anladım. Yüzdelik değerler can çalmam arttığı için fazla etki ediyor. Tamam teşekkür ederim.

League of Legends oyununda bulunan "ağır yara" mekaniği hakkında bir sorum olacak.

Celladın çağrısı eşyası rakip şampiyonlara karşı %40 ağır yara açıyor. Fakat 2 tane cellat alırsak bu ağır yara 2'ye katlanmıyor. Şu zamanlar çok araştırdığım ve merak ettiğim bir soru. Peki ağır yara 1 oyuncu da 2 tane cellat değil de 2 oyuncuda da 1 cellat olursa vurduğu rakip şampiyon fazladan ağır yara etkisine girer mi yoksa bu %40 la mı sınırlı kalır? Bir Aatrox main olarak lane aşamasında karşımdaki rakibin aldığı cellat veya dikenli yeleğin etkisini çok fazla hissedemiyorum ama takım savaşlarında bütün rakipte ağır yara olunca resmen can çalmıyormuş gibi hissediyorum. Bu da beni ağır yaranın stacklendiğini düşünmeye itti ve bunu YouTube'da bir yorumda açıkladığımda herkes ağır yara stacklenmiyor dedi. Bende şaştım kaldım tabii. Uzun lafın kısası sorduğum soru, 2 ve 2'den fazla rakip bize vurduğunda ağır yara stacklenebiliyor mu yoksa %40 artarak %80 mi oluyor. Cevap verecek olan herkese teşekkürler!"
Öyle bir şey olmuyor dostum. Olsa da değişen bir şey olmuyor. Ağır yaranın olayı zamanla iyileşme etkisini azaltmak. Zaten takımca bir kişiyi saniyeler içinde yok ettiğiniz için %80 olmasa da yeter.

Ben stackleniyor diye biliyorum. Şöyle oluyor:
%40'ı, %80 yapmıyor. Onun yerine %40'ın, %40'ını alıyor. Böylece pek fazla etki etmiyor stacklenmesi. Takım savaşlarında etki ediyor gibi durması aldığınız hasardan dolayıdır.

Unique itemlerin sağladığı özellik bir item için geçerli olur. Aynı itemi alırsan işe yaramaz çünkü unique. Doğru anladım sanırım.

Hayır. Ama Fani Hatıratı aldığın zaman, 1 kere vurmak %40, 3 kere vuruş yaptığı zaman %60 Ağır Yara açıyor.

Çivili Zırh alıp, rakibi hareketsiz bırakmak da %60 Ağır Yara açar.

Kimyasal Çürütücü ile, can veya kalkan verdiği kişinin bir sonraki saldırısı %60 Ağır Yara açar.

Yani Tutuştur büyüsü ile aynı.

Zaun Zincirkılıcı - Dikenli Yelek - Morello alınırsa ağır yara %120 olur ve rakip iyileşemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı