LoL Alt + Tab Yapınca Kasıyor

Tahsin Can

Hectopat
Merhabalar, son 3 gündür League of Legends'da yaşadığım garip sorun ve ona bulduğum çözümü anlatarak yardım almak istiyorum. Sorunum şu: League of Legends'da Alt + Tab attıktan sonra oyuna dönünce oyun çok kasıyor. Bulduğum rastgele çözüm iste şu: Alt + Tab attıktan sonra oyunda options > videodan VSync'i (wait for vertical sync) açıyorum, eğer açıksa kapatıyorum ve sorun çözülüyor fakat bunun nedenini bilmiyorum. Sorunu çözebilsem de bu durum sinirimi bozuyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhabalar, son 3 gündür League of Legends'da yaşadığım garip sorun ve ona bulduğum çözümü anlatarak yardım almak istiyorum. Sorunum şu: League of Legends'da alt + Tab attıktan sonra oyuna dönünce oyun çok kasıyor. Bulduğum rastgele çözüm iste şu: Alt + Tab attıktan sonra oyunda options > videodan V-Sync'i (wait for vertical Sync) açıyorum, eğer açıksa kapatıyorum ve sorun çözülüyor fakat bunun nedenini bilmiyorum. Sorunu çözebilsem de bu durum sinirimi bozuyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sistem özellikleriniz nedir hocam? Bende de oluyor.

LoL'de oluyor mu tam olarak hatırlamıyorum ama tam ekrandan çıkartıp geri tam ekran yapma tuşu var ALT + ENTER. ALT + ENTER yapmayı dener misiniz?

Bende şöyle bir şey fark ettim EU West'te Alt Tab yapınca anında yapıyor ekran geliyor ama TR serverinde Alt Tab yapınca oyundayken 1 2 saniye bekletiyor nedenini anlamış değilim.

Normalde oyuna Alt + Tab yaptığında oyun arka planda iken bilgisayarı yormasın diye 16-17 FPS'e sabitler. Tekrar oyuna döndüğünde FPS sabitinin kalkması lazım. Çok tuhaf.

Sisteminiz oyunu rahat kaldırıyor mu?
Sisteminizi yazar mısınız?

Sistemim oyunu gayet rahat kaldırıyor. Sadece son 3 gündür böyle bir sorun var. Hiç anlayamadım.

Normalde oyuna Alt + Tab yaptığında oyun arka planda iken bilgisayarı yormasın diye 16-17 FPS'e sabitler. Tekrar oyuna döndüğünde FPS sabitinin kalkması lazım. Çok tuhaf.

FPS'ya 45 oluyor ya da 80 fakat 80 FPS alırken sanki 10 FPS alıyormuş gibi oluyor.

LoL'de oluyor mu tam olarak hatırlamıyorum ama tam ekrandan çıkartıp geri tam ekran yapma tuşu var ALT + ENTER. ALT + ENTER yapmayı dener misiniz?

Böyle yapınca düzeldi fakat pencereli kötü gözüküyor. Neyse, katlanacağız artık. :D

Sisteminiz oyunu rahat kaldırıyor mu?
Sisteminizi yazar mısınız?

GTX 1060, i5-9400F var.

Yeni konular

Geri
Yukarı