Çözüldü LoL başlatılmaya çalışırken "bir aksilik meydana geldi" hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Halil Efe Şen

Hectopat
Daha fazla  
Defalarca silip yükledim. Vanguard silip yükledim. Hep bu hatayı veriyor.

Screenshot_257.png

Çözüm
Modemi sıfırlamayı dene.
Denedim olmadı

VAN 148​

"Bu oyunu oynamak için sistemini yeniden başlatman lazım. Lütfen bilgisayarını yeniden başlat." & "Gerekli bir programı kuramadık" & "League of Legends başlatılamadı (bir aksilik meydana geldi)" & "Kurulumla ilgili bir hata tespit ettik" hataları için:​

Öncelikle C:\Windows konumuna gidelim ve orada vgkbootstatus.dat dosyasını bulup silelim.

Sonrasında Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açalım. (Windows aramaya "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" yazman yeterli.)
  • "Bilgisayar\HKEYLOCALMACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options" yoluna ilerleyelim.
  • "DevOverrideEnable" isimli kaydın değerini "0" olarak belirleyelim.
  • Eğer DevOverrideEnable değerini göremezsen sağdaki beyaz boş alana sağ tıkla ve Yeni > DWORD (32bit) değeri kayıt oluştur ve 0 olarak belirle.

Daha sonrasında Revo Uninstaller'ı indirin, Riot Vanguard'ı arayın ve kaldırın (iyice arattığınızdan emin olun, ancak Vanguard listede görünmüyorsa bu adımı atlayabilirsiniz)

• Windows'a CMD olarak aratalım ve sağ tıklayın ➪ Yönetici olarak çalıştır
• Aşağıdaki komutları yazın veya kopyalayın/yapıştırın (her birini ayrı ayrı yapın):

sc delete vgc
sc delete vgk

Son olarak bilgisayarı yeniden başlatalım. Burada yeniden başlat seçeneği ile başlatman çok önemli.
Çözüm bu
Modemi sıfırlamayı dene.
Denedim olmadı

VAN 148​

"Bu oyunu oynamak için sistemini yeniden başlatman lazım. Lütfen bilgisayarını yeniden başlat." & "Gerekli bir programı kuramadık" & "League of Legends başlatılamadı (bir aksilik meydana geldi)" & "Kurulumla ilgili bir hata tespit ettik" hataları için:​

Öncelikle C:\Windows konumuna gidelim ve orada vgkbootstatus.dat dosyasını bulup silelim.

Sonrasında Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açalım. (Windows aramaya "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" yazman yeterli.)
  • "Bilgisayar\HKEYLOCALMACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options" yoluna ilerleyelim.
  • "DevOverrideEnable" isimli kaydın değerini "0" olarak belirleyelim.
  • Eğer DevOverrideEnable değerini göremezsen sağdaki beyaz boş alana sağ tıkla ve Yeni > DWORD (32bit) değeri kayıt oluştur ve 0 olarak belirle.

Daha sonrasında Revo Uninstaller'ı indirin, Riot Vanguard'ı arayın ve kaldırın (iyice arattığınızdan emin olun, ancak Vanguard listede görünmüyorsa bu adımı atlayabilirsiniz)

• Windows'a CMD olarak aratalım ve sağ tıklayın ➪ Yönetici olarak çalıştır
• Aşağıdaki komutları yazın veya kopyalayın/yapıştırın (her birini ayrı ayrı yapın):

sc delete vgc
sc delete vgk

Son olarak bilgisayarı yeniden başlatalım. Burada yeniden başlat seçeneği ile başlatman çok önemli.
Çözüm bu

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar dünyanın en saçma çözümü ancak riot client'ı türkçeden ingilizce diline çekip valoranta playa bastığımda oyun açıldı... Youtube ve riot desteğin yazdığı herşeyi yaptım yok kayıt defterinden 1 i 0 yapma yok uyumluluk ayarları falan hepsi hikaye hiçbiri işe yaramıyor. Clientin dilini değiştirdim ve sorun çözüldü. Gerçekten şaka gibisin riot.

Yeni konular

Geri
Yukarı