LoL dünden beri kasmaya başladı (Aşırı disk ve bellek kullanımı)

theonur07

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Beyler benim bir sorunum var. 1,5 ay önce MSİ GE60 2PC-091XTR notebook aldım. İçine oyunlar yükledim rahatça oynadım. League of legends yükledim. Nvidia GeForce Experience a göre oyunu en yüksek ayarlarda 60 fps oynayabilirim ama ben yüksek ayarlara aldım. Güzelce 60 fps oynuyordum. Ben oyunu çerçevesiz modda oynuyorum , tam ekran değil yani alt+tab çok daha hızlı oluyor oyunun üstüne geliyor pencere. Dün oyun yükleme ekranındayken herzaman ki gibi alt + tab yapıp internette dolaşıyordum. Sonra birden oyun çöktü. Tekrar bağlan falan zar zor 5. dakikada oyuna girdim ama normalde 60 fps sabit oynadığım oyun 10-20 fps lere düşüp durdu. Haritayı sağ sol yapıyorum oyun dona dona gidiyor. Sesler kesik kesik gelmeye başlıyor. Oyunu orta ayarlara çektim yine aynı şey oluyor. Ayrıca eskiden oyun başladığı anda hemen oyuna girer direk 60 fps olurdu ama dünden beri oyuna hem geç bağlanıyor hem oyuna girdiğimde 15-20 saniye boyunca 00-01 fps oluyor. Oyun açıkken görev yöneticisine girdiğimde Disk ve bellek kullanımının %100 e yaklaştığını gördüm. Oyun normal çalışırken hiç bakmamıştım yani bu durum normal mi değil mi bilmiyorum. Bugün kendim oyun oluşturup oyuna gireyim bi deniyim dedim. Oyun yükleme ekranındayken alt+tab a çok geç cevap veriyor oyun donuyor (fare böle daire şeklinde dönerya hani). Ayrıca oyun çok geç yüklendi eskiden 20-30 saniyede %100 olurken bugün en az 3-4 dakika sürmüştür ve oyuna girdiğimde oyun 2. dakikaya varmıştı.
Bu oyun yükleme ekranındayken görev yöneticisi disk ve bellek kulanımı
BXwvHfv.png

Buda oyundayken oyun alt +tab yaparken donduğunda görev yöneticisine girdiğimde oyunun Yanıt Vermiyor dediğini gördüm onu çektim.
gMzzJBz.jpg

Arkadaşlar donma kasma sadece oyunda değil oyun açıkken alt+ tab yapıp chrome a girdiğimde chrome da çok kasıyor mesela sekme aç diyorum bi kilitleniyor sonra kendine geliyor açıyor.
Ayrıca dahademin gösterdiğim oyun yanıt vermiyor dedikten sonra oyun kendi kendine kapandı onuda belirteyim.

Arkadaşlar sorun neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Windows 8.1 Pro yüklü ama KMSPico ile lisansladım yani korsan.
Birşey daha belirtmek istiyorum. Ben bilgisayarı her açtığımda Windows Update ayarlarını değiştir uyarısı çıkıyor ve her seferinde otomatik yap diyorum diğer başlatmamda tekrar çıkıyor.
dBLOHc3.jpg

Bu olay çok uzun zamandır var. Oyunun donmasıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sadece belirteyim istedim. Bunun neden olduğunu söylerseniz sevinirim.

Arkadaşlar şimdi league of legends i yeniden yükle diyebilirsiniz ama benim internetim pek hızlı olmadığı için bunu en son tercih olarak yapmak istiyorum. Bana yardım ederseniz çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı