Çözüldü LoL FPS düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EfeAyduğan

Hectopat
Makaleler
1
Normalde 200 FPS'in altını görmediğim LoL'de hiçbir şey ile oynamadığım halde 20-30 FPS'lere düştü. Sebebi ve çözümü nedir sizce? Herhangi bir darboğaz vs. kesinlikle mevcut değil ve parçalarımda fiziksel olarak bir sıkıntı yok.

Sisteminiz laptop ise ısıya bağlı olarak thermal throttle yiyor olabilirsiniz. Bu durum performansınızı ciddi şekilde düşürür. Sistem özelliklerinizi belirtin.

Sistem özelliklerim rx5700 stock fakat 55 60 derecelerde işlemcim r5 3600 o da 70 derecede
ramlarim 2x8 3000mhz fakat onlarkaç derece bilmiyorum sanırımsıkıntı olabilir
Isı değerlerinde sorun gözükmüyor. Bu sorun yalnızca LoLde mi yaşanıyor?

Hayır Rise of the Tomb Raider oynarken de yaşamıştım onda da 40 50FPS civarı alıyordum sıkıntı yok dediler.
RX5700 ile çok düşük değerler, ben RX5500 XT ile dahi çok daha iyi değerler alıyorum. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı dener misin?

Ekran kartı sürücülerini kaldırma bölümüne geldim fakat geri nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum bunu videolar izleyerek halledebilirim fakat bilgisayar açılmama gibi sorunlar olur mu yükleyene kadar ?

Ekran kartı sürücülerini kaldırma bölümüne geldim fakat geri nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum bunu videolar izleyerek halledebilirim fakat bilgisayar açılmama gibi sorunlar olur mu yükleyene kadar ?
Hayır, sisteminizi kullanabileceğiniz çözünürlüğün çok daha altında kullanırsınız bir süre o kadar. Ekran daha büyük gözükecektir yani.

Buradan ekran kartınıza uygun sürücüyü indirin, kurulum çok basit zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı