LOL FPS Problemi

dontcrykid

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uzun süredir bu problemi yaşadığım ve çözüm bulamadığım için konuyu açıyorum. Lütfen mesajlarda çözüm odaklı cevaplar verirsek sevinirim. Bilgisayarla yıllardır içli dışlıyım belirtmek istedim.

Sorunun açıklaması:

Lol oynarken daha önce fps düşme sorunu yaşamıyordum fakat şu sıralar FPS sabit 60'dan fightlarda veya ara sıra 35 40 25 arasına düşüyor. Ekran kartım AMD RX 470 4 GB işlemci ise A4apu 5300. Bunun bir darboğaz yaratacağını düşünüyorum fakat LOL kadar düşük grafikler isteyen bir oyun nasıl oluyor da FPS düşürüyor. Denediğim bazı çözümler.. Driverler güncellendi. Format atıldı. Repair atıldı. Oyunu silip 2 kere tekrar yükledim. HDD'deki oyunu silip SSD'ye kurulum yaptım. Win. Defender kapalı. Antivirüs programı yüklü değil. Oyun içerisinde kullandığım grafikler orta ve gölgeler kapalı. Tek isteğim şu kartla orta seviyede fps düşmeden 60fps de oyun oynayabilmek. Lütfen yardımcı olun.

Dipnot: Oyun içerisindeyken FPS sınırsıza alındığında max. 200 min. 100 arası oluyor fakat fight vb. durumlarda 25'e kadar düşebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartından yana bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. LoL gibi bir oyun için gerekenin çok üstünde zaten. Ancak arkadaşında dediği gibi takım savaşlarında FPS düşmesi o işlemci ile normal gibi geliyor. Eğer elinizde BF 3-4-1 gibi MP odaklı oyunlar varsa yüksek kişili bir sunucuya girip kendiniz görebilirsiniz.

Aynı durumla karşı karşıyayım.
Yeni bir PC aldım özellikler şu şekilde
msı a88x-g45.
amd a107850k apu ve ayriyeten sapphire 7750 2gb 128 bit grafik kartı.
G skıl ripjaws 1866 mhz 8gb tek slot kullanıyorum.
120 gb kıngston ssd
cooler master gayet iyi 3 fanlı bir kasa
amd stok fan xıgmatek try sd962 soğutucu vardı stok fan kadar iş görmediğini gördüm ve stok fanı geri taktım.
Sonuç olarak en yüksek ayarlardada en düşük ayarlarda 120-200 lere kadar çıkan fps fightlarda 50 60 a düşüyor acaba nerde yanlış var.

Fightlarda işlemciye binen yük artıyor ve darboğaz oluşuyor.

Şuan yeni işlemci alıcak param yok en azından 60 sabit fps için birşey yapabilir miyim?

Ekran kartından yana bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. LoL gibi bir oyun için gerekenin çok üstünde zaten. Ancak arkadaşında dediği gibi takım savaşlarında FPS düşmesi o işlemci ile normal gibi geliyor. Eğer elinizde BF 3-4-1 gibi MP odaklı oyunlar varsa yüksek kişili bir sunucuya girip kendiniz görebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler sorun işlemcide ondan emin olduk :)

VSR açıp 4K da denersen düzelme ihtimali var. Yüksek çözünürlükte işlemciye binen yük azalır.

VSR açtım fakat 4kda nasıl deneyebilirim onu bilmiyorum benim ekran 4k desteklemiyor :)

Oyun ayarlarından görüntü kısmına gelip " Dikey Senkronizasyonu Bekle " seçeneği tikli mi değil mi kontrol eder misiniz ?

Şimdi şöyle ki ben o gölgeler senkronizasyon vesayre bunların tikini açsam da kapasam da fightlarda ki düşüş problemi aynı hatta bazen hepsini en yükseğe aldığımda bile daha az fps düşüyor sanki garip saçma bi durum :/

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı