LoL görev yöneticisinde gözüküyor fakat açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

medmaster

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler.

LoL'ü epeydir TR serverında oynuyordum. Daha sonra Euw'de geçmeye karar verdim. Birkaç hafta oynadım. Sonra Euw'deki hesabımdan çıkıp TR'deki hesabıma geçmeye karar verdim. Hesaptan çıkış yapma seçeneğine tıkladım Launcher kapandı bir daha gelmedi. Görev yöneticisini açtım LoL gözüküyordu fakat ağ kullanımı 0 (sıfır)'dı. Sonra görev yöneticisinden kapatıp tekrar açmaya çalıştım bu sefer Launcher gelmedi ama görev yöneticisinde görebiliyordum. Bilgisayarı kapatıp açtım olmadı. LoL'ü tekrar her şeyiyle silip yükledim olmadı. Riot Games klasöründen Riot Client'i sildim oyuna girdim ufak bir güncelleme yaptı sonra Launcher hata verdi kapattım tekrar açmaya çalıştığımda yine aynısı oldu. Görev yöneticisinde gözüküyor fakat açılmıyor.

Bu arada LoL yazısı falan gelmiyor. Hiçbir tepki vermiyor açılırken.(Riot desteğe yazdım. Fakat pandemi dolayısıyla 15 saatte bir cevap veriyorlar. Verdikleri cevaplarda kopyala yapıştır.)

Merhaba iyi günler.

LoL'ü epeydir TR serverında oynuyordum. Daha sonra Euw'de geçmeye karar verdim. Birkaç hafta oynadım. Sonra Euw'deki hesabımdan çıkıp TR'deki hesabıma geçmeye karar verdim. Hesaptan çıkış yapma seçeneğine tıkladım Launcher kapandı bir daha gelmedi. Görev yöneticisini açtım LoL gözüküyordu fakat ağ kullanımı 0 (sıfır)'dı. Sonra görev yöneticisinden kapatıp tekrar açmaya çalıştım bu sefer Launcher gelmedi ama görev yöneticisinde görebiliyordum. Bilgisayarı kapatıp açtım olmadı. LoL'ü tekrar her şeyiyle silip yükledim olmadı. Riot Games klasöründen Riot Client'i sildim oyuna girdim ufak bir güncelleme yaptı sonra Launcher hata verdi kapattım tekrar açmaya çalıştığımda yine aynısı oldu. Görev yöneticisinde gözüküyor fakat açılmıyor.

Bu arada LoL yazısı falan gelmiyor. Hiçbir tepki vermiyor açılırken.(Riot desteğe yazdım. Fakat pandemi dolayısıyla 15 saatte bir cevap veriyorlar. Verdikleri cevaplarda kopyala yapıştır.)

Bu konuda Riot Games desteğin verdiği cevap en doğrusu olacaktır. Bende bu sorun değil fakat istemciden kaynaklı bir sorun vardı. Desteğe yazdıktan sonra hextech onarım aracı'nı indirmemi söylediler ve sorun düzeldi. Bir deneyebilirsiniz.

Riot Games'e "ticket" atın. Bende attım güzel cevaplar veriyorlar.
Yukarıda da belirttiğim gibi zaten ticket attım. Fakat yoğunluktan dolayı çok geç cevap veriyorlar. Verdikleri önerilerde henüz işe yaramadı. Beklemedeyken sizlerden de yardım almak istedim.

Benzer durumları çok yaşadım. Uygulama kilitleniyor yani zaten açık, görev yöneticisinden LoL uygulamasına dair tüm çalışan uygulamaları kapatıp tekrar denerseniz sorununuz çözülebilir.

Görev yöneticisinden kapatıp oyunu tekrar açıyorum fakat yine aynısı oluyor. Yani değişen bir şey yok. Hattan bilgisayarı yeniden başlatıp oyuna girmeye çalışıyorum yine de tepki vermiyor.

Bu konuda Riot Games desteğin verdiği cevap en doğrusu olacaktır. Bende bu sorun değil fakat istemciden kaynaklı bir sorun vardı. Desteğe yazdıktan sonra hextech onarım aracı'nı indirmemi söylediler ve sorun düzeldi. Bir deneyebilirsiniz.

Hextech onarımı kullandım. Oyunu yeniden yükleme seçeneğine bile tıkladım fakat hiçbir işe yaramıyor.

Görev yöneticsini açıp ayrıntılara Riot clients ve LoL ile ilgili olan uygulamaları ayrıntılara git işlem ağacını sonlandır dedikten sonra tekrar aç LoL. Eğer olmaz ise bu dediklerimi yap LoL'u tamamen kaldır tekrar yükle %localappdata% klasöründe Riot Games klasörü var onu da silmen gerek.

Görev yöneticsini açıp ayrıntılara Riot clients ve LoL ile ilgili olan uygulamaları ayrıntılara git işlem ağacını sonlandır dedikten sonra tekrar aç LoL. Eğer olmaz ise bu dediklerimi yap LoL'u tamamen kaldır tekrar yükle %localappdata% klasöründe Riot Games klasörü var onu da silmen gerek.

Riot Clients ile ilgili bütün uygulamaları zaten kapatıyorum fakat hiçbir işe yaramıyor.Bende oyunun eski sürümünü bulup yüklemeye başlamıştım. Oyunu sıfırdan sildim ve yeniden aşağıda görüldüğü şekilde yüklemeye başladım.Yorumunuzu yeni gördüm ve oyun yüklenirken %localappdata% konumundaki dosyaları sildim. Belki bir faydası olur.
1595187158754.png
%localappdata% 'yi bilmiyordum.Umarım sorun çıkarmadan açılır.
Arkadaşlar son durum şu. Güncelleme bitti daha sonra 1,5 gb daha güncelleme yaptı ve oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yaptım. Daha sonra çıkış yaptım ve tekrar girdim aşağıda verdiğim güncellemeleri yaptı ve tekrar aynı sorun oluştu. Yeni istemci güncellemesi bozuk olabilir veya bende düzgün çalışmıyor olabilir.Ama şunu net bir şekilde söyleyebliirim bu güncellemelerden sonra oyun bozuluyor.
Saçma güncelleme 1.png

Saçma güncelleme 2.png
Görev yöneticisnde kalma sorunu.png

Son düzenleme:
Riot Clients ile ilgili bütün uygulamaları zaten kapatıyorum fakat hiçbir işe yaramıyor.Bende oyunun eski sürümünü bulup yüklemeye başlamıştım. Oyunu sıfırdan sildim ve yeniden aşağıda görüldüğü şekilde yüklemeye başladım.Yorumunuzu yeni gördüm ve oyun yüklenirken %localappdata% konumundaki dosyaları sildim. Belki bir faydası olur. Eki Görüntüle 619164 %localappdata% 'yi bilmiyordum.Umarım sorun çıkarmadan açılır.
Arkadaşlar son durum şu. Güncelleme bitti daha sonra 1,5 gb daha güncelleme yaptı ve oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yaptım. Daha sonra çıkış yaptım ve tekrar girdim aşağıda verdiğim güncellemeleri yaptı ve tekrar aynı sorun oluştu. Yeni istemci güncellemesi bozuk olabilir veya bende düzgün çalışmıyor olabilir.Ama şunu net bir şekilde söyleyebliirim bu güncellemelerden sonra oyun bozuluyor.
Eki Görüntüle 619430

Eki Görüntüle 619431Eki Görüntüle 619432
Oyunu Revo Uninstaller gelişmiş kaldırma seçeneği ile tamamen kaldır(Riot Client dosyasının silindiğinden emin ol ve kayıt defterini temizlerken sadece LoL ile ilgili girdileri sil.), bilgisayarı yeniden başlat ve oyunu tekrar kur. Bu sorunun bir bağlantı hatası veya güncellenirken oluşan bir hata kaynaklı olduğunu düşünüyorum, oyun daha dün tamamen normal çalışırken kapatıp yeniden açtığımda bana da olmuştu.

Geri
Yukarı