Çözüldü LoL hareket öngörme nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darfind

Centipat
Daha fazla  
200 FPS üstünde karakter takılıyor, nedeni hareket öngörmedenmiş. Bu ayarı nereden kapatabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun içindeyken:
  • ESC tuşuna basarak Ayarlar'a girin.
  • En altta bulunan ''Oyun'' seçeneğini seçin.
  • Aşağı inip ''Hareket öngörme kullan'' seçeneğinin yanındaki kutucuğa basıp ayarı kapatın.
Bunun sebebi hareket öngörme değildi. Yanlış hatırlamıyorsam grafik ayarları kısmında vsync veya bir diğer ayardı.
Hayır, problemin kaynağı hareket öngörme. Ayar bende şuan kapalı, açınca bende de aynı şekilde karakter takılıyor.
Bunun sebebi hareket öngörme değildi. Yanlış hatırlamıyorsam grafik ayarları kısmında vsync veya bir diğer ayardı. Zaten 3 seçenek var. Ancak yine de hareket öngörmeyi kapatmak istiyorsanız ayarlar > oynanış sekmesinde, biraz aşağılarda.

Oyun içindeyken:
  • Aşağı inip ''Hareket öngörme kullan'' seçeneğinin yanındaki kutucuğa basıp ayarı kapatın.
Bunun sebebi hareket öngörme değildi. Yanlış hatırlamıyorsam grafik ayarları kısmında vsync veya bir diğer ayardı.
Hayır, problemin kaynağı hareket öngörme. Ayar bende şuan kapalı, açınca bende de aynı şekilde karakter takılıyor.

Çözüm
Oyun içindeyken:

Oyunu oynamayı bırakalı bir süre oldu. Ancak dediğiniz gibi ben de sorunun hareket öngörmeden kaynaklı olduğunu sanıyordum çünkü hareket öngörme kapatınca sorun çözülüyordu. Benim için hareket öngörme önemliydi, bu nedenle Reddit'te biraz araştırma yapmıştım. Yazdığı üzere grafik ayarlarında bir ayar var yukarıda bahsettiğim gibi. Hangisi olduğunu hatırlamıyorum. 3 seçenek olması lazım. O seçeneklerden birini kapattığımda hareket öngörme açık olsa dahi takılma yaşamıyordum.

Sağ olun hocam çok teşekkürler
Rica ederim.
Oyunu oynamayı bırakalı bir süre oldu. Ancak dediğiniz gibi ben de sorunun hareket öngörmeden kaynaklı olduğunu sanıyordum çünkü hareket öngörme kapatınca sorun çözülüyordu. Benim için hareket öngörme önemliydi, bu nedenle Reddit'te biraz araştırma yapmıştım. Yazdığı üzere grafik ayarlarında bir ayar var yukarıda bahsettiğim gibi. Hangisi olduğunu hatırlamıyorum. 3 seçenek olması lazım. O seçeneklerden birini kapattığımda hareket öngörme açık olsa dahi takılma yaşamıyordum.
Sorunun ana kaynağı hareket öngörme fakat sanırım FPS'inizi limitleyerek de çözebiliyorsunuz. Emin değilim.

Geri
Yukarı