LoL İstemci Sorunu

kafkasoid

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, istemciyi her açışımda istemci olmadık biçimde aşırı kasıyor. Oyun bulduğunda kabul edemediğim oluyor, ya da rün düzenleyemediğim. Ancak istemciyi Tam Onarım yapınca bu kasma biraz daha azalıyor ancak her kapatıp açtığımda tekrar tekrar Tam Onarım yapmaktan biraz usandım açıkçası. Eskiden olmuyordu bu kasma sorunu. Sistemim biraz kötü ancak oyunda orta ayarlarda 60 FPS ile oynayabiliyorum. İstemcinin böyle kasma sebebi nedir, çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Benim de PC PUBG'yi normal kalitede 80 FPS almasına rağmen Client aşırı kasıyor ve bug'lanıyor. Ama Riot ekibi bu konuda çalışıyormuş, yani er ya da geç çözecekler.

O problem bende de oluyor. İstemci açıldığında 5 dakika kadar bekledikten sonra kendine geliyor.
Haklısınız hocam. Ben Tam Onarım yapıyorum. O da işe yarıyor.
Benim de PC PUBG'yi normal kalitede 80 FPS almasına rağmen Client aşırı kasıyor ve bug'lanıyor. Ama Riot ekibi bu konuda çalışıyormuş, yani er ya da geç çözecekler.
Umarım çözerler.
Tasarruf modunu açmışsınızdır umarım. Bunun dışında zaten optimizasyonu kötü bir oyun. Daha düşük ekran kartlarıyla daha yüksek FPS değerleri alınıyor çoğu zaman.
Doğru hocam optimizasyon kötü. Tasarruf modu açık-kapalı fark etmiyor.
1050 ti → 140 fps
840m → 120 fps
Bu nasıl adalet?(Ayarlar aynı.)
GT 320m orta ayarlar 60fps altına düşmüyor.🤔

Haklısınız hocam. Ben Tam Onarım yapıyorum. O da işe yarıyor.

Umarım çözerler.

Doğru hocam optimizasyon kötü. Tasarruf modu açık-kapalı fark etmiyor.

GT 320m orta ayarlar 60fps altına düşmüyor.🤔
İntel HD 2000 yazmayı unutmuşum, orta ayarlar o da 60 fps. Halbuki aralarında en az 50 fps olmalı.

Lol'ün mantığı şöyle sanırım, adamın bilgisayarı kötüyse sırf bizim oyunumuza bağımlı olabilir o yüzden kötü bilgisayarlarda daha fazla performans verelim, diğerleri başka oyunlar da oynayabilir...

1050 ti → 140 fps
840m → 120 fps
Bu nasıl adalet?(Ayarlar aynı.)
Benzerini çok gördüm. Bir ara bir yamada GTX 1050 ile 1080p son ayarlarda rahat 60 FPS alamıyordum. Ama GT 630 kullanan arkadaşım çok rahat oynuyordu. Keza oyun son ayarlarda değildir muhtemelen ama bir şekilde bile HD 630 ile de açılabilmekte. Okulumdaki bilgisayarlarda kasma sorunu olmadan rahatlıkla oynayabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı