LoL karakter önerisi

Şu an dövüştü metası var hocam Evelynn güçlü olsa da carry atabileceğini sanmıyorum motor olmuş bir bot laneden tek yer, Olaf olabilir ama.

Kasmış bir Evelynn aklınıza gelen her şampiyonu doğrudan tekliyor. Counter-playi olmayan bir şampiyon Evelynn, tıpkı Ekko gibi. Ne kadar dövüşçüler güçlü olursa olsun kitelarsa hiçbir dövüşçü Evelynn'i dövemiyor. (Warwick W'su basıp üstüne sapık gibi koşmazsanız tabii.)

Bu arada Solo'da Illaoi de oynayabilirsiniz. Oyunun ve evrenin anlaşılması en güç karakteri. Jungle'da Warwick, Ekko ve direkt Master Yi. Ayrıca Kayn da deneyebilirisiniz.

Şuan dövüştü metası var hocam Evelynn güçlü olsa da carry atabileceğini sanmıyorum motor olmuş bi bot laneden tek yer, Olaf olabilir ama.
Dusuk eloda kontrol totemi atmadiklari icin Evelynn cok is yapiyor ama Zumrut ve sonrasinda Evelynn ile cok da bir sey yapamazsin. Kontrol totemleri atilmaya basladigi an Evelynn icin oyun bitmeye basliyor genelde. Evelynn bence SoloQ cari degil. Vision gucune ihtiyac duyuyor.

GP main arkadaşım var fight attığımızda killde önde olmama rağmen bir süre sonra tek fıçı atmaya başladı ve portakal skilli deli dehşet bozuk unutmuştum hatırlattığınız için sağ olun hocam.
Gangplank ayrica pasifi ve ficisinin yuzdelik zirh delmesi sayesinde ve Dominik kasilmasi halinde tanklara dahi 1000-1250 kritik vurabilen bir karakter. Tanka 1250 vuran kirilgana ne vurur sen dusun. Gangplank'i iliklerine kadar ogrenmek istiyorsan Solarbacca'yi izleyebilirsin YouTube'da.

Bu arada soloda ıllaoi de oynayabilirsiniz. Oyunun ve evrenin anlaşılması en güç karakter. Jungle'da Warwick, Ekko ve direkt Master Yi. Ayrıca Kayn da deneyebilirisiniz.

Illoi bombozuk bir çar ancak ban ratesi çok fazla ben bile top oynadığımda istisnasız banlıyorum. Zaten Jungle'de 100k Warwick'im var ve Jungle mainim ama bot lane motor olursa ne yaparsam yapayım dönüp dolaşıp tekliyor beni (sorun burada zaten hocam adam hayvan gibi geride ama farm dondurmaktan aciz)
Master Yi'nin de çok ban ratei var ama yeni yamalarla Kayn'in bir Build'i hayvani bir şey olmuş onu deneyebilirim hocam.

Gangplank ayrica pasifi ve ficisinin yuzdelik zirh delmesi sayesinde ve Dominik kasilmasi halinde tanklara dahi 1000-1250 kritik vurabilen bir karakter. Tanka 1250 vuran kirilgana ne vurur sen dusun. Gangplank'i iliklerine kadar ogrenmek istiyorsan Solarbacca'yi izleyebilirsin YouTube'da.

Hocam top lane main duom var, midde böyle bozuk bir şampiyon var mıdır sizce? Geçen karşıma Azir geldi ağzımı yüzümü kırdı ancak videolarını izlediğimde sadece bazı şampiyonlar için bu kadar kırık olduğunu öğrendim. Jungle Trundle da çok güçlü diyorlar ancak bir türlü ısınamıyorum çara. (hocam böyle konuşunca yeni başladım falan gibi oldu ama 210 levelim oyunu biliyorum sadece şu elodan kurtulmak istiyorum)

Dusuk eloda kontrol totemi atmadiklari icin Evelynn cok is yapiyor ama zumrut ve sonrasinda Evelynn ile cok da bir şey yapamazsin. Kontrol totemleri atilmaya basladigi an Evelynn icin oyun bitmeye basliyor genelde. Evelynn bence soloq cari degil. Vision gucune ihtiyac duyuyor.

Hocam ya siz düşük elodan bayağı önce çıktınız ya da benim oynadığım elo değişik Control ward kullanılıyor.

Hocam top lane main duom var, midde böyle bozuk bir şampiyon var mıdır sizce?
Mid lane tamamen senin oyun tarzina bagli olan bir koridor. Cok roam atan birisiysen Talon, Katarina, Qiyana, Fizz, Zed; koridoruma sadigim level + minyon ile oyunu tiksindirtmeye calisacagim diyorsan Orianna, Syndra, Xerath, Vel'Koz, Malzahar. Bunlarin icinde oynamasi en kolay olan Malzahar. Malzahar ile en kotu oyuncu bile dakika/farm yapabilir. Ornegin roamer bir sampiyonu farmda geriye dusurmek istiyorsan Malzahar guzel bir secim. Cunku o roama ciktiginda koridoru hizli bir sekilde pushlayip base atar veya kuleye vurursun. Bu sirada da takimina SS atip karsindaki adamin bir sey almamasini saglarsan, adamdan otomatik olarak level + gold bakimindan one gecersin. Veya kule alti minyon alma konusunda kotu olan karakterlere karsi da Malzahar iyidir, cunku koridoru hizlica adamin ustune yigabiliyorsun. Ancak bu saydigim karakterler mobil olmadiklari icin cok dikkatli oynaman gerekir. Tabii Orianna, Syndra, Xerath gibi karakterlerde tek basina tasima diye bir sey yok, ozellikle Orianna ve Xerath cok fazla takima ihtiyac duyarlar, cunku takim savaslarinda DPS mage olarak gecerler. Syndra daha cok burst uzerine kurulu bir mage olsa da asla bir Vladimir gibi kafa atamaz. Belirli eslesmelerde Vladimir direkt olarak 1v9 atar ve midi dagitir gecer.

Oncelikli olarak dedigim gibi, nasil oynayacagini belirlemen lazim. Roamer misin, farmer misin? Farmersan ona gore OP karakter secimi yap, roamer isen ona gore OP karakter secimi yap.
Hocam ya siz düşük elodan bayağı önce çıktınız ya da benim oynadığım elo değişik Control ward kullanılıyor.
Onlar formalite icabi 1 tane alir atar sonra mac boyu bir daha atmaz. Kontrol totemini genelde Lee Sin, Jax gibi karakterler alirsa alir daha cok dusuk eloda.

Oncelikli olarak dedigim gibi, nasil oynayacagini belirlemen lazim. Roamer misin, farmer misin? Farmersan ona gore OP karakter secimi yap, roamer isen ona gore OP karakter secimi yap.
170K Akali mainim koridorumda üstünlük kurduğumda roama çıkıyorum hatta sanırım ortalama akali KDA'M 17/9/6 ancak maç winleyemiyorum hocam. Bir adamı ilah yapıyorlar ve çoğu kişi tf döndürmekten aciz olduğu için onlar %70 HP kaçarken ben içerde sis perdesinde ölümü bekliyorum zaten sonra beni kesip oyunu bitiriyorlar.

Vladimir oyna

Tüm oyunun tartışmasız en güçlü şampiyonu İrelia'dır. Bırak Goldu platı Challanger'a çıkartır iyi öğrenirsen.

Ondan sonra 2.Sırada Fiora var.

Geri
Yukarı