Çözüldü LoL nasıl oynanır ve kendimi nasıl geliştiririm?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhabalar LoL'ü 3 ay önde başladım ama 1 ay oynadıktan sonra bıraktım ve 1 hafta önce yeniden başladım. 24 levelim kendimi nasıl geliştirebilirim? Ne gibi taktikler önerirsiniz? Hangi şampiyonlarla oynamam gerek? Şu ana kadar sadece Ezreal ile oynadım hep onunla oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar LoL'ü 3 ay önde başladım ama 1 ay oynadıktan sonra bıraktım ve 1 hafta önce yeniden başladım. 24 levelim kendimi nasıl geliştirebilirim? Ne gibi taktikler önerirsiniz? Hangi şampiyonlarla oynamam gerek? Şu ana kadar sadece ezreal ile oynadım hep onunla oynuyorum.

Sana bir taktik vereyim mi?"/Sustur all".Yeni başladığın için kötü oynayabilirsin çok doğal ama insanlar anlamıyor işte bu yüzden herkesi susturman en iyisi olacak bir süre. En azından moralin bozulmaz. Minyon kesmeyi yani son vuruşları yapmaya gayret et bunun için alıştırmalar yapabilirsin. Çok geç olmadan kendine bir koridor seç. Üst, orta, alt, orman, destek. Bence üst ve orman şampiyonları gayet kolay. Garen, Master'yi, DR mundo, warwick bunlardan birkaçı. Ortada oynamak istersen annie, veigar aynı şekilde basit. Ezreal oynuyormuşsun alt koridordan gideceksen caitlyn, ezreal, sivir, ashe destek için yuumi, sona, soraka. Bence her koridoru dene ve tarafını seçersin. Videolar izleyip kendini geliştirebilirsin kısa bir zamanda oyunu öğrenirsin. Sonrasında devamlı oynayarak kendini iyice geliştirebilirsin.
Merhabalar LoL'ü 3 ay önde başladım ama 1 ay oynadıktan sonra bıraktım ve 1 hafta önce yeniden başladım. 24 levelim kendimi nasıl geliştirebilirim? Ne gibi taktikler önerirsiniz? Hangi şampiyonlarla oynamam gerek? Şu ana kadar sadece ezreal ile oynadım hep onunla oynuyorum.

Oynama dostum lütfen oynama bak ben oynuyorum altın IV'ten gümüş III'e düştüm daha yolun yarısındasın bırak.

Minyonlardan başlamanı öneririm. Eğitim modunda Ezreal ile minyon kesme alıştırması yap. Aynı şekilde kule altında minyon alma alıştırması yap. Mesela kule öndeki tank minyonlara 2 vuruş yaptıktan sonra sen 3. vuruşu yaparak alıyorsun. Bu durum arkadaki büyücü minyonlar için geçerli değil. Kule büyücü minyona ilk vuruşu yaptıktan sonra senin 2. vuruşu yapıp alman gerekiyor. Fakat oyun başında düz vuruşların çok fazla hasar vermemesinden dolayı büyücü minyonlara kule vurmadan önce bir kere düz vuruş yapmalısın. Ardından %90 canı olan büyücü minyona kule vuruyor ve sen son vuruşu yapıyorsun. Bunun gibi bir çok bilgi var. İnternetten kolayca bulabilirsiniz. Apophis gibi eğitici LoL kanallarını takip edin.

Oynama dostum lütfen oynama bak ben oynuyorum altın IV'ten gümüş III'e düştüm daha yolun yarısındasın bırak.
Dostum "Sizce LoL oynamalı mıyım?" diye sormamış "LoL'de kendimi nasıl geliştiririm?" diye sormuş. Konuyla alakasız cevap yazmaz mısın? Rica ediyorum. 💀

Bu arkadaş E-Spor oyuncusu ve takım koçu. Gayet bilgili. Taktikleri, minyon pushlama taktiklerini, şampiyon kombinasyonlarını, önemli püf noktaları falan anlatıyor.
Yağız "Komodo" Akın
En detaylı rehber videosu çeken arkadaş budur kısacası. Son olarak öğrenmek istediğiniz şampiyonları rehberlerini YT üzerinden izleyerek öğrenebilirsiniz.
Totemlere ve minyon pushlama taktiklerine dikkat edin. Metaya önem verin. Mesela akali karakteri nerflendiyse karakteri oynamayın.

Sana bir taktik vereyim mi?"/Sustur all".Yeni başladığın için kötü oynayabilirsin çok doğal ama insanlar anlamıyor işte bu yüzden herkesi susturman en iyisi olacak bir süre. En azından moralin bozulmaz. Minyon kesmeyi yani son vuruşları yapmaya gayret et bunun için alıştırmalar yapabilirsin. Çok geç olmadan kendine bir koridor seç. Üst, orta, alt, orman, destek. Bence üst ve orman şampiyonları gayet kolay. Garen, Master'yi, DR mundo, warwick bunlardan birkaçı. Ortada oynamak istersen annie, veigar aynı şekilde basit. Ezreal oynuyormuşsun alt koridordan gideceksen caitlyn, ezreal, sivir, ashe destek için yuumi, sona, soraka. Bence her koridoru dene ve tarafını seçersin. Videolar izleyip kendini geliştirebilirsin kısa bir zamanda oyunu öğrenirsin. Sonrasında devamlı oynayarak kendini iyice geliştirebilirsin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı