LoL nasıl oynanır?

Muhammed 52735

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar LoL oynamak istiyorum ama pek bilgim ve becerim yok. Nasıl oynandığı hakkında bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL çok detaylı bir oyun. Kısadan anlatamayız ama oyun "meta" denilen bir sistemle ilerliyor. İnternetten metaları araştırın. Meta karakterleri kullanın. Her meta karakteri belirli bir hat üzerinde ilerler. Koridor bilgisi edinin.

Top - Mid - Bot - Jungle isimli hatlar var. Top'ta solo oynanır. Tek kişi yani. Mid de solo'dur. Bot'ta iki kişi olur. Bunlar ADC ile Support'tur. Jungle'da da Jungle karakteri oynar.

Meta karakterlerini bilirseniz hangi alanlarda oynayacağınızı da bilirsiniz. Eşyalar da bu metalara ve hatlara göre değişmektedir.

Kısaca anlatmak gerekirse koridorlardan aldığın parayla güzel eşyalar alıp bayağı bir güçlü olabiliyorsun. Öyle ilerleyip rakip hattını yok ediyorsun.

Şahsen oynayamıyorsanız hayatınızda da lol eksik kalsın derim. Yok ben illa başlayacağım diyorsanız ırk, din, örf, adet, aile, idealleriniz olmak üzere saygı duyduğunuz ve duymadığınız her şeye nasıl küfür edildiğini oyuna alışamadan öğreniyorsunuz.

Oyunu öğrenmek içni bolca oynamanız gerek. Bilgi gerektiren bir oyun olduğu için deneyim en iyi öğrenim yoludur.

Merhaba arkadaşlar LoL oynamak istiyorum ama pek bilgim ve becerim yok. Nasıl oynandığı hakkında bilgi verir misiniz?

3 tane ana koridor var top bot ve mid
Midde yüksek hasarlı TR'de genellikle suikastçı dövüşçü alınan lanedir buradan başlayacaksan Annie falan oyna kolaydır.
Top lanede genelde hasarı çok değil ama tank ve kule yaran Hero'lar oynanır burada Garen tarzı çarlar öneririm sonra bot lane var burada iki kişi var ADC yani ad carry ve Support Support ad carrysini korur Support oynayacaksan Leona Nautilus gibi çarlar öneririm ADC ise yüksek hasarlı oyunu taşıyan fakat kırılgan carlardir buradanda Caitlyn iyi bir başlangıç olabilir ya da Miss Fortune bir de koridoru olmayan Jungle rolü var bu mapin bazı yerlerindeki kampları alır ve koridorlara yardım gider burası biraz zor olduğundan buradan baslamani tavsiye etmem fakat oynayacaksan illa Diana Master Yi belki ama bence bu rolden başlama oyuna.

LoL çok detaylı bir oyun. Kısadan anlatamayız ama oyun "meta" denilen bir sistemle ilerliyor. İnternetten metaları araştırın. Meta karakterleri kullanın. Her meta karakteri belirli bir hat üzerinde ilerler. Koridor bilgisi edinin.

Top - mid - bot - Jungle isimli hatlar var. Top'ta solo oynanır. Tek kişi yani. Mid de solo'dur. Bot'ta iki kişi olur. Bunlar ADC ile Support'tur. Jungle'da da Jungle karakteri oynar.

Meta karakterlerini bilirseniz hangi alanlarda oynayacağınızı dabilirsiniz. Eşyalar da bu metalara ve hatlara göre değişmektedir.

Kısaca anlatmak gerekirse koridorlardan aldığın parayla güzel eşyalar alıp bayağı bir güçlü olabiliyorsun. Öyle ilerleyip rakip hattını yok ediyorsun.

Hocam meta falan diyorsunuzda ilk oyunlarda ve düşük ranklarda bu çok da önemli değil en iyi oynadığı carla kasmasi lazım.

Hocam meta falan diyorsunuz da ilk oyunlarda ve düşük ranklar da bu çok da önemli değil en iyi oynadığı carla kasmasi lazım.

Ben oyun geneli için konuşmuştum aslında. Mesela ben Garen'in meta olduğu zaman plat stuck halimden ustaya fırlamıştım 1 ayda. Tabii arkadaş bizim gibi kasıntı oynamayacaksa bu dediğimi görmezden gelebilir.

3 tane ana koridor var top bot ve mid.
Midde yüksek hasarlı TR'de genellikle suikastçı dövüşçü alınan lanedir buradan başlayacaksan Annie falan oyna kolaydır.
Top lanede genelde hasarı çok değil ama tank ve kule yaran Hero'lar oynanır burada Garen tarzı çarlar öneririm sonra bot lane var burada iki kişi var ADC yani ad carry ve Support Support ad carrysini korur Support oynayacaksan Leona Nautilus gibi çarlar öneririm ADC ise yüksek hasarlı oyunu taşıyan fakat kırılgan carlardir buradanda Caitlyn iyi bir başlangıç olabilir ya da Miss Fortune bir de koridoru olmayan Jungle rolü var bu mapin bazı yerlerindeki kampları alır ve koridorlara yardım gider burası biraz zor olduğundan buradan baslamani tavsiye etmem fakat oynayacaksan illa Diana Master Yi belki ama bence bu rolden başlama oyuna.

Hocam meta falan diyorsunuzda ilk oyunlarda ve düşük ranklarda bu çok da önemli değil en iyi oynadığı carla kasmasi lazım.

Şahsen oynayamıyorsanız hayatınızda da LoL eksik kalsın derim. Yok ben illa başlayacağım diyorsanız ırk, din, örf, adet, aile, idealleriniz olmak üzere saygı duyduğunuz ve duymadığınız her şeye nasıl küfür edildiğini oyuna alışamadan öğreniyorsunuz.

Oyunu öğrenmek içni bolca oynamanız gerek. Bilgi gerektiren bir oyun olduğu için deneyim en iyi öğrenim yoludur.

Neden böyle diyorsunuz doğru yüksek ranklardaki insalar bayağı kötü konuşuyorlar ama bence kotulenmemeli.

3 tane ana koridor var top bot ve mid.

Peki bana bir de karakter soyleyebilir misiniz yani W e r tuşlarıyla kombinasyonlar ile değişik şeyler yapılıyormuş bana kolay ama güzel karakter soyleyebilir misiniz?

Neden böyle diyorsunuz doğru yüksek ranklardaki insalar bayağı kötü konuşuyorlar ama bence kotulenmemeli.

Peki bana bir de karakter soyleyebilir misiniz yani W e r tuşlarıyla kombinasyonlar ile değişik şeyler yapılıyormuş bana kolay ama güzel karakter soyleyebilir misiniz?
Kötülenmemeli mi :D? Dostum oyunda 10 adet oyun geçmişi olan herkes ortamın ne kadar kötü olduğunu bilir.

Annie al Jax olabilir sonra cait Miss Fortune Garen olabilir alisabilirsen Fizz ama onu hemen deneme.

Geri
Yukarı