LoL neden bağımlılık yapıyor?

Bi kere yüksek liglere çıkınca soğuyorsun zaten oyundan ben wr oynuyordum elmas oldum soğdum şimdi pcye geçtim muhtemelen elmas olunca soğuyacağım oyundan her şey rekabet ile ilgili bence.

Bir kere yüksek liglere çıkınca soğuyorsun zaten oyundan ben wr oynuyordum elmas oldum soğdum şimdi PC'ye geçtim muhtemelen elmas olunca soğuyacağım oyundan her şey rekabet ile ilgili bence.

Yüksek ligde daha da eğleniyorsun. Wr eksik kalmış bir oyun. PC'dekinin yakınından geçmiyor.

Merhaba,
Aklıma takıldı size de sormak istedim.
Bu LoL denilen oyun neden bizi kendisine bağımlı ediyor ve herkes oynarken sinir olmasına rağmen neden hala oynamaya devam ediyor?

Oynanış olarak çok çeşitli. Herkes zevk alacağı bir şampiyon ve oynanış tarzı bulabiliyor. Oynanış çok etkene bağlı olduğu için hemen hemen her oyunda farklı şeyler meydana gelebiliyor. Hikaye, şampiyon ve kostüm dizaynları sayesinde mutlaka oynamayan kişilerin bile ilgisini çekiyor. Fakat kitlesinin ne seviye kötü olduğununa bakılırsa insanların sinir olmaları normal. Sadece toxic kitle değil. Oyunu bilmeyenler, trolleyenler derken oyunu kitlesinde farklı farklı sıkıntılar mevcut.

Merhaba,
Bu LoL denilen oyun neden bizi kendisine bağımlı ediyor ve herkes oynarken sinir olmasına rağmen neden hala oynamaya devam ediyor?

Bir duygu hissetiğin şeye çoğu zaman bağımlı hale gelirsin. Bu yüzden çocukların neredeyse hepsi çikolata yiyor, TikTok'da günlerinin yarısı geçiyor. Oyunu bıraktığında o yüzden bir şeyler eksikmiş gibi hissediyorsun aynı sigara bağımlıları gibi. O yüzden dolayı yapabileceğin en iyi şey o hissi aldığın ama işine yarayan bir şeyle değiştir: Günde sadece 1 öğün ye mesela git bir oturuşta 3200 kalori ye onu da yemenin bir zevki başka :D. Bir de düşün bütün gün açsın var ya ne bağımlılık varsa kurtulursun. O zamanın da yerini başka bir şeyle doldur sonrasında.

Merhaba,
Hiçbir zaman en iyisi olamadığın, her zaman senden daha iyi oyuncuların olduğu gerçeği değişmediği için rekabet ve hırs psikolojisini en iyi şekilde tetikleyecek şekilde tasarlanmış olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı