Lol nişancı seçimi nasıl yapılır?

Nightswt

Kilopat
Ben Lol'u ara sıra ve vakit geçirmek için oynuyorum. Pek bilmiyorum oynamayı. Mavi özüm bayağa olmuş. Onunla alacağım. Nişancı şampiyonlar almak istiyorum ama neye göre alacağım ben? İyisi kötüsü gibi bir şey var mı? Bazıları bilmiyorum neye göre ama daha pahalı mesela.

İyi kötü yoktur. Her şampiyonun karşısında zayıf kaldığı bir şampiyon vardır. Ve her şampiyonun artıları eksileri vardır. Kendi oyun tarzına göre bir şampiyon seçmelisin. Agresif mi oynuyorsun? Mobil şampiyonlar mı seviyorsun? Saldırı hızı yüksek veya hasarı fazla mı seviyorsun? Kendin karar vermelisin. Ama diğer bir yolu da deneyerek almaktır. İnternetten şampiyon inceleme videolarına bakabilirsin.

Ara sıra ve vakit geçirmek için oynuyorsan o kısa sürende en azından biraz da olsa eğlenmek isteyeceğini düşünüyorum. Şu anlık nişancılara kesinlikle bulaşma. Oyun başı güçsüzler. Güçlenmeleri için baya uzun bir zaman gerekiyor. Bufflanmaları lazım ama Riot'un bu konu hakkında farklı düşünceleri var sanırım :kararsız: Farklı koridorları deneyebilir veya meta sayesinde botta nişancı dışında her tür şampiyonu oynayabilirsin.

Benim mainim adc. Yani nişancı. Sanırım en doğru tercihi yapmakta bana düşer :) Şimdi öncelikle şunu aklına kazı. LoL de iyi hero kötü hero yoktur. Zaman zaman dengeleme dediğimiz loldeki karakterler bir yama ile güçleri düşürülse de ya da artırılırsa da genel olarak baktığımızda bu çok kötü bu çok iyi diye bir şey yoktur.

Oyunda kite nedir son vuruş nedir bilmiyorsan alacağın herolar öyle çok mekanik istemeyen herolar olmalı. Mesela bir tristana alabilirsin. Şöyle bir düşündüm. Kite bilmeyen son vuruş bilmeyen pozisyon bilmeyen adam ne almalı diye. Yalnızca önerebileceğim bu var. Çünkü diğerleri illa ki bir oyun bilgisi istiyor. Tristana hem sana kaçma şansı tanıyor hemde hasarı yüksek. Gerçi yeni eşyalar sonucunda bir güçsüz kaldı deniyor ama önümüzdeki yama ile düzeltileceği söyleniyor.

Alıştırma için önce özel oyun kurup mu oynayayım. Hemen oyuna girdiğimde çok ölüyorum. Karşıma bot alayım mı? Farklı şampiyonları mı deneyeyim yoksa bir şampiyonla öğrenene kadar onunla alıştırma yapıp öbürüne mi geçeyim. 1-2 şampiyon oynamak istemiyorum.

Alıştırma için önce özel oyun kurup mu oynayayım. Hemen oyuna girdiğimde çok ölüyorum. Karşıma bot alayım mı? Farklı şampiyonları mı deneyeyim yoksa bir şampiyonla öğrenene kadar onunla alıştırma yapıp öbürüne mi geçeyim. 1-2 şampiyon oynamak istemiyorum.
Antrenman modunda karakterin yeteneklerine alış ve daha sonra yapay zekaya karşı oyna. Yapay zekada çok oynayıp kendini geliştir sonra normal oyunlara geç yavaştan. 4. Sezonda ilk başladığım zaman 30. seviyeye kadar hiç normal oyun girmeyip sadece yapay zeka ile oynamıştım :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı