LoL oynarken FPS 160'tan 70'e düşüyor

Cpt. Deadpool

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG 32GB 3000MHZ CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s
Ekran kartı
RTX2060
Anakart
Asus b350-F
İşlemci
Ryzen5 1600x
LoL oynarken oyun başında 140-160 civarlarında FPS alıyorum ancak bu oyun ortalarına doğru 100 FPS'e oyun sonlarındaysa 70 FPS'e kadar düşüyor. Bir yere kadar bu FPS düşüşleri anlayışla karşılanabilir, efektler artıyordur FPS düşebilir ancak bu kadar düşmesine anlam veremiyorum. Hele ki bu sistemde böyle düşük FPS'ler almama hiç anlam veremiyorum. Görev Yöneticisi ne kadar doğru gösteriyor bilmiyorum ama oyun esnasında ikinci ekranımdan kontrol ediyorum görev yöneticisindeki işlemci, bellek ve grafik kartı değerleri hiç %60'ın üzerine çıkmıyor. Sistemim;
RTX2060 12 GB.
Ryzen 5 1600X.
32 GB 3000 MHz CL 16 RAM.
500 SSD 1T HDD, sistem ve LoL SSD de yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek modül RAM kullanmandan kaynaklı olabilir. Satıp 16x2 veya 8x4 yapmanı öneririm.

4x8 kullanıyorum tek modül değil onu yazmayı unutmuşum kusura bakma. Hatta 2 tanesini daha geçen hafta taktım yeni almıştım aynı RAM'lerden ama ondan önce yani 2x8 RAM takılıykende aynı sorunu yaşıyordum. Açıkçası yeni RAM'leri almadan önce görev yöneticisinde RAM kullanımı %90 lardaydı hep bende o düzelir umuduyla aldım RAM'leri hem de ikince monitörde kullandığım için lazım oluyordu RAM, ama yeni RAM'ler de yukarıda bahsettiğim sorunumu çözmedi.

4x8 kullanıyorum tek modül değil onu yazmayı unutmuşum kusura bakma. Hatta 2 tanesini daha geçen hafta taktım yeni almıştım aynı RAM'lerden ama ondan önce yani 2x8 RAM takılıykende aynı sorunu yaşıyordum. Açıkçası yeni RAM'leri almadan önce görev yöneticisinde RAM kullanımı %90 lardaydı hep bende o düzelir umuduyla aldım RAM'leri hem de ikince monitörde kullandığım için lazım oluyordu RAM, ama yeni RAM'ler de yukarıda bahsettiğim sorunumu çözmedi.
Hocam RAM kullanımı %90 hangi aşamalarda oluyordu bu normal değil. LoL oynarken yanda 20 Chrome sekmesi açsanız dahi %90 görmemesi lazım. Birde silip yükleme veya repair gibi şeyleri denediniz mi?

Hocam RAM kullanımı %90 hangi aşamalarda oluyordu bu normal değil. LoL oynarken yanda 20 Chrome sekmesi açsanız dahi %90 görmemesi lazım. Birde silip yükleme veya repair gibi şeyleri denediniz mi?
Evet denedim, %90 hangi aşamalarda oluyordu net hatırlamıyorum ama lol oynarken genelde yanda yayın açık oluyordu o zamanlarda diye hatırlıyorum

Hayır, izliyorum.

Kaç sekme bağlı olduğuna veya izlediğiniz yayın kalitesine göre değişebilir. İzlediğiniz video kalitesi gücünü ekran kartından alıyor öyle düşünün. Ama gene de bu kadar etkilemez. Fightlarda falan belki ani oluyordur veya sistem tam o sırada arka planda başka işlemler veya programlar çalıştırıyor olabilir. Borderless oynuyorsanız oda çok etkiler tam ekran oynayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı