LoL oynarken "Q" tuşu bazen basmıyor

jackarmis

Kilopat
Arkadaşlar selam. LoL oynarken bir anda Q tuşu hiç basmamaya başladı. Tüm tuşları söküp klavyeyi bir güzel temizledim. Sorun düzeldi 1-2 haftadır sorun yoktu. Ama şimdi yine oyundayken bir anda Q tuşu basmamaya başladı. Bu neden olabilir sizce? Her zaman olan bir şey değil. Nadir oluyor ama olunca can sıkıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. LoL oynarken bir anda Q tuşu hiç basmamaya başladı. Tüm tuşları söküp klavyeyi bir güzel temizledim. Sorun düzeldi 1-2 haftadır sorun yoktu. Ama şimdi yine oyundayken bir anda Q tuşu basmamaya başladı. Bu neden olabilir sizce? Her zaman olan bir şey değil. Nadir oluyor ama olunca can sıkıyor.

Yeni klavye alana kadar Q skilini a ya atayabilirsin.

Klavyen aynı anda 3-4 tuşa basmayı izin veriyor olabilir mi?

Bunu nasıl anlarız, yardımcı olursan çok sevinirim. Kaç tuşa izin verip vermediğine nereden bakacağız, nasıl teyit edeceğiz vs.

Buna Anti-Ghosting deniyor sanırsam. Klavyende mevcutsa birden fazla tuşa basabiliyorsun fakat yoksa 2, 3 tuştan sonra algılamıyor. Bu da açılıp kapatılamıyor klavyenin modeline ait. Bunun hakkında yeni bir konu aç istersen. Switch değişikliğide yapmayı deneyebilirsin. Switch bozulduğu için algılamıyor olabilir. Oyunla alakalı olma şansı çok az büyük ihtimalle klavyeyle alakalı. Fakat klavyende pahalıymış ki şimdiki çoğu klavyede Anti-Ghosting bulunur. Tamirciye göstermeyi dene, fiyat sor.

Geri
Yukarı