LOL Ping Sorunu

• Konuyu başlatan Rera
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 991
İşletim sistemi
Windows 10

Rera

Decapat
CMD'den LOL'e ping attığımda çıkan sonuçlar ile oyun içerisinde aldığım ping değeri farklı. Bu normal bir durum mu bilmiyorum ancak normal olmadığı düşündüğüm için buraya danışmak istedim. CMD ve Speedtest aşağıdaki gibi:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 75
  • Adsız.png
    Adsız.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 116
Hocam oyunda ani yükselmeler mi oluyor?
Eğer öyleyse arayıp bir tık internetinizin hızını 44 mbten 40 mb hıza düşürsünler ben böyle çözdüm.
24ms ile oynuyorum. Ama internetimi yükseltmeden önce de aynı pingi alıyordum sadece droplar yok oldu pingimde düşüş olmadı bu yüzden bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Normal olması lazım. Ben Speedtest'ten 8, cmd'den 21 ve oyundan da 28 alıyorum.
Üstte de dediğim gibi pingimde değişiklik olmadığı için soru olduğunu düşündüm ve pingim büyük ihtimalle kablo çektiğim için drop yemiyor yoksa yine drop olurdu bunu düzeltmek için açmıştım konuyu.

Ping internet hızınıza değil kullandığınız sağlayıcının size sağladığı port ile olan sunucu gecikmesine bağlı. Sunucuya daha yakın ve hızlı veri alabilen bir port 8 Mbps bile olsa 100 Mbps hızdaki bir internet paketinden daha düşük ping değerleri sunabilir.

Yani şöyle düşünebilirsin; ben sana tır ile İstanbul'dan 8 ton mal gönderirim 2 günde eline ulaşır, İngiltere'den 100 ton mal gönderirim 2 hafta sürer. Eline geçen miktar İngiltere'de çok daha fazla olsa da gecikmesi de ona göre fazla olur çünkü yol uzun.

Testlerde farklı olmasının sebebi ise LoL oyun sunucusunun, internet sağlayıcısı sunucusunun ve LoL resmi sitesinin sunucusunun konumu farklı. Bu sebeple oraya veriyi gönderip, o veri ışığında size yanıt gelme süreleri farklı olacaktır. Kesin olan bir şey ise, fiber altyapının ping değerleri ADSL altyapıya göre daha iyidir.

Son düzenleme:
Ping internet hızınıza değil kullandığınız sağlayıcının size sağladığı port ile olan sunucu gecikmesine bağlı. Sunucuya daha yakın ve hızlı veri alabilen bir port 8 Mbps bile olsa 100 Mbps hızdaki bir internet paketinden daha düşük ping değerleri sunabilir.

Yani şöyle düşünebilirsin; ben sana tır ile İstanbul'dan 8 ton mal gönderirim 2 günde eline ulaşır, İngiltere'den 100 ton mal gönderirim 2 hafta sürer. Eline geçen miktar İngiltere'de çok daha fazla olsa da gecikmesi de ona göre fazla olur çünkü yol uzun.

Testlerde farklı olmasının sebebi ise LoL oyun sunucusunun, internet sağlayıcısı sunucusunun ve LoL resmi sitesinin sunucusunun konumu farklı. Bu sebeple oraya veriyi gönderip, o veri ışığında size yanıt gelme süreleri farklı olacaktır. Kesin olan bir şey ise, fiber altyapının ping değerleri ADSL altyapıya göre daha iyidir.
Bu durumda pingi düşürebilecek herhangi bir şey yapma şansım yok sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı