LoL RX 570 Düşük FPS

Alpozk

Kilopat
Yer
Amasya
Merhaba arkadaşlar diğer oyunlarda hiçbir sorun yaşamazken LOL'de istediğim verimlilikte oynayamıyorum. Hatta bazen ufak çaplı FPS düşüşleri oluyor ve oyun performansını etkiliyor.
FPS 80-110 arası sıcaklık değerleri normal. Ayarlar en yüksekte dikey bekleme anti aliasing ve gölgeler kapalı. Bu sistemde aynı ayarlarda R7 240 ekran kartımla oynuyordum 200 FPS altına düşmüyordu.

RX 570 Nitro+
İ5 3550
8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin gücü ekran kartınızı beslemeye yetmediği için darboğaz yaşıyorsunuz. Bu yüzden ekran kartınız tam potansiyelini kullanamıyor ve normalden daha düşük fps alıyorsunuz.

Çok büyük ihtimal ekran kartı kullanımı düşük bi MSI afterburner veya benzeri bir program dan oyun oynarken CPU ve GPU kullanımını resim olarak atın.
İşlemcinizin gücü ekran kartınızı beslemeye yetmediği için darboğaz yaşıyorsunuz. Bu yüzden ekran kartınız tam potansiyelini kullanamıyof ve normalden daha düşük fps alıyorsunuz.
Neden diğer oyunlarda problem yok o zaman.Ayrıca LOL yüksek sistem gereksinimi istemez.

İşlemcinizin gücü ekran kartınızı beslemeye yetmediği için darboğaz yaşıyorsunuz. Bu yüzden ekran kartınız tam potansiyelini kullanamıyor ve normalden daha düşük fps alıyorsunuz.
Yaptığı darboğaz LOL gibi bir oyunu ne kadar etkileyebilir ki? Kaldı ki LOL işlemciden daha çok beslenir.

GTA 5 BF1 tarzı oyunları darboğaz yaşamaksınız ve normal şekilde oynarken LoL de düşük FPS alıyorum. Bence darboğazla alakası yok.

GTA 5 BF1 tarzı oyunları darboğaz yaşamaksınız ve normal şekilde oynarken LoL de düşük FPS alıyorum. Bence darboğazla alakası yok.
LoL daha çok işlemci kullandığı için işlemciden gerekli verimi alamıyor olabilir. Zaten yüksek ayarlarda 110 fps alıyorsunuz daha ne istiyorsunuz? 200-300 FPS istiyorsanız işlemciyi güncelleyin.
İçerisinde Intel Graphics 3000 bulunan laptopla bile 60 sabit oynuyordum. İşlemci i5 5.nesil olduğu için.

R7 240 ekran kartını kullanırken +200 Fps alıyordum şimdi böyle bi düşüş yaşadım,bir de savaş sırasında lag girmiş gibi bazen yavaşlama yapabiliyor. Şuan bu aldığım Fps normal değil bence.

R7 240 ekran kartını kullanırken +200 Fps alıyordum şimdi böyle bi düşüş yaşadım,bir de savaş sırasında lag girmiş gibi bazen yavaşlama yapabiliyor. Şuan bu aldığım Fps normal değil bence.
LoL eski sistemlerde daha çok performans verir. Sistemi kötü olan adamın oyununu oynaması için. Sistemi iyi olan zaten oynacak ne olsa. Sayılarla kafayı bozmamak lazım. 100 ile de sorunsuz oynarsın, 200 ile de.

LoL DX9 kullanıyor. Benim RX 570'im için de hoş olmayan FPS'ler gözükebiliyor. Normaldir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı