LOL ve CS:GO için sistem toplama

Bütçemi aşıyor aslında. Bende ayrı ayrı almak istiyorum, ancak bileşenlerden kısmam gerekiyor. Öneriniz var mı? Kasa ve güç kaynağı.

Aslında ilk başta o anakartı seçmiştim. Çok fazla olumsuz yorum geldi, giriş anakartı diye kısaca biraz dandikmiş sanırım. Benim seçtiğimi önerdiler, askeri sınıf malzeme kullanılmış.

Monitörüm eski ama. 1440x900 çözünürlükte çalışıyor. Gerek olmaz sanırım.

Bende ayrı ayrı almak istiyorum. Ancak bütçemi aşıyor, tavsiyen var mı?

Bende Corsair VS650 var.Bütçeni aşarsa VS550 de olabilir.

Hocam corsair kasalarının güç kaynakları da güzel kendileri de onlara bakın 170TL gibi fiyatlara bulabiliyosunuz. Ekran kartı için size GTX950 öneriyorum. 950, 900 serisinin en son çıkan ve en uygun kartı. Nvdia bu kartı çıkarmadan önce lol gibi cs:go gibi oyunların çalışma mantıklarını incelemiş ve bunlara özel olarak geliştirmiş bu kartı. Bu sebeple her hangi FPS drop gibi sorunları yaşamıyorsunuz. Aynı zamanda 270'den yüksek de bir performans söz konusu yani i3 6100 ile gtx950 GTA V gibi bir oyunfa size 60 üstü FPS verebiliyor ortanın üstü ayarlarda heleki full hd bir ekran da kullanmıyorsanız yüksek ayarda rahat oynarsınız anlıcagınız.

Ankartı'da msi h110-m gaming alabilirsiniz. Biraz daha oyuncu tarafına göre yapılmış oldukça ucuz bir anakart
Bu 80+ değil sanırım. Öyle bir ibare yok üründe?

Tauro mu en iyisi? Yav etikete bakarak ürün kalitesi mi anlaşılır? Bir kere Xigmatek kalitesi belli zaten. Corsair ile karşılaştırmaya bile gerek yok.

R7 370 için 4GB'a gerek yok. 4GB'tı kullanacak kadar güçlü değil. Güç kaynağında da sıkıntı yok. O sistemi rahatlıkla besleyecektir. Anakartı fazla seçmişsin. H110-M PRO-VD gibi bir model olabilir. Artan parayla da ekran kartını R9 380 yaparsınız.

Cidden öyle mi? 4 GB'ını neden kullanamasın? Nesi güçlü değil? Bilgilerinizi bir tazeleyin. Belleği kullanarak performans yükselmez. Yetersiz bellek olursa o zaman performans sorunları başlar. Yüksek bellekli kartta ise yüksek çözünürlüklü yeterli performansı vereceği oyunlarda rahat edecektir. Bellek kullanımı demek daha büyük güç gerektirmek demek değildir.

Ayrıca güç kaynağı sistemi besler zaten. Kimse beslemez demedi. Everest de besler Frisby de. Önemli olan beslemesi değil. Sağlıklı beslemesidir. Örnek olarak ben de yeterli olmasına rağmen Xigmatek Calibre PSU'mu Evga 500 B ile değiştirdim. Ahan da buyrun: Alındı: Evga 500B Güç Kaynağı

Sistem okey. Sadece kasa ve güç kaynağını değiştirin. Bütçeyi ancak karşılar zaten.

Cidden öyle mi? 4 GB'ını neden kullanamasın? Nesi güçlü değil? Bilgilerinizi bir tazeleyin. Belleği kullanarak performans yükselmez. Yetersiz bellek olursa o zaman performans sorunları başlar. Yüksek bellekli kartta ise yüksek çözünürlüklü yeterli performansı vereceği oyunlarda rahat edecektir. Bellek kullanımı demek daha büyük güç gerektirmek demek değildir.

DDR4 ram ile bu sorun ortadan kalktı. Yetişemediğinde ekran kartı RAM'leri normal RAM'leri kullanıyor. Bunu Technopat'ın GTX950 kullandıkları pc'nin oyun testlerinde GTA V oyununda nasıl olduğunu görebilirsin.
Bu arada Corsair PSU larinda bir tane serisi vardı o seri şuan aklımda değil. Çok problemli o seri
Cx serisi hocam

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı