LoL ve diğer oyunlarda bir anda FPS düşmesi

1 senedir bu sistemle oynuyorum ve 120'nin aşağısına hiç düşmedi. Yeni yeni olmaya başladı bundan dolayı yardım istiyorum.
Oyun sırasında MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartı sıcaklığına baktın mı hiç. Isınmadan dolayı fps düşebilir. Ekran kartı zaten bi tık kötü fightlerde düşebilir.

Arkadaşlar sistemin eski olduğunu ve bu sisteme göre mükemmel değerler aldığımı biliyorum. Lakin sorun anlamayanlar için. Bu sistem 120 aşağısını hiç görmüyordu 1 seneye yakındır ilk defa 60'a düştüğünü gördüm. Ben bunun sebebini soruyorum.

Ya 130 FPS diyosun sabitmi 130? Fightlarda zaten düşer FPS'in. Yayıncıların bile düşüyor.
Sabit bu sistemle olamaz. 120 bilemedin en düşük 110 oluyordu aşağısı yok. Ancak şimdi Ejder fightlarında dahi 60 oluyor.

Oyun sırasında MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartı sıcaklığına baktın mı hiç. Isınmadan dolayı fps düşebilir. Ekran kartı zaten bi tık kötü fightlerde düşebilir.
40 derece olduğunu gördüm en son.

Arkadaşlar sistemin eski olduğunu ve bu sisteme göre mükemmel değerler aldığımı biliyorum. Lakin sorun anlamayanlar için. Bu sistem 120 aşağısını hiç görmüyordu 1 seneye yakındır ilk defa 60'a düştüğünü gördüm. Ben bunun sebebini soruyorum.

Termal macun değiştir. Kasa temizliğini yap gerekirse bir de format at. Başka yapacak bir şey yok buna.

Sakin ol anime boy. Bu tarz durumlarda gözlem önemlidir. Bir yandan görev yöneticisini aç diğer yandan oyunu oyna. Tam drop'u yediğin zaman alt+tab at ve işlemci kısmına bak görev yöneticisinden. İşlemcide herhangi bir sıçrama varsa ondan kaynaklı olduğunu anlarsın. Eğer dediğim gibi bir sonuç varsa git, termal macun sür, fan'ını temizle. İşlemci ısınmasından dolayı drop yiyorsundur büyük ihtimal.

Sakin ol anime boy. Bu tarz durumlarda gözlem önemlidir. Bir yandan görev yöneticisini aç diğer yandan oyunu oyna. Tam drop'u yediğin zaman alt+tab at ve işlemci kısmına bak görev yöneticisinden. İşlemcide herhangi bir sıçrama varsa ondan kaynaklı olduğunu anlarsın.
Gayet sakinim 😀

Lakin sistem şuan annesinden yeni çıkmış kadar temiz. Sıçramaya sebep olan bir şey varsa dahi bu neden olur?

Gayet sakinim 😀

Lakin sistem şuan annesinden yeni çıkmış kadar temiz. Sıçramaya sebep olan bir şey varsa dahi bu neden olur?
Dediğim gibi büyük ihtimal işlemcinden kaynaklı. Dediğimi yaptın mı? Görev Yöneticisini aç, oyuna gir ve drop yediğinde ekran kartında ya da işlemcide bir sıçrama oluyor mu bakmalısın. Oradan anlaşılabilir.

Dediğim gibi büyük ihtimal işlemcinden kaynaklı. Dediğimi yaptın mı? Görev Yöneticisi'ni aç, oyuna gir ve drop yediğinde ekran kartında ya da işlemcide bir sıçrama oluyor mu bakmalısın. Oradan anlaşılabilir.

Oyun sırasında kasadan çok fazla fan sesi gelmeye başladı. Alt Tab atıp dediğinizi yaptım. Bir sıcaklama gözükmüyordu ancak oyun oynarken maksimum 60 gören sıcaklık 70'lere çıkmaya başladı.

Geri
Yukarı