LOL yüksek MS sorunu

Aquaranee

Hectopat
Daha fazla  
Herhangi başka bir oyun oynadığımda pingim en fazla 30'a çıkıyor ama LOL'de en az 40MS oluyor ve ara sıra 70-120 ms’e kadar çıkıyor. Bunun bir çözümü var mı?

Kablosuz ağ üzerinden bağlantı alarak mı kullanıyorsunuz.

Hat zayıflaması, sinyal zayıflaması buna bir sebep.
Modem değerlerini paylaşın sorun varsa söylenir.
Evet kablosuz ağ ile bağlanıyorum. İşte değerler;
1587053267390.png

Öncelikle hat zayıflaması çok yüksek. Kabul edilebilir değer 10 dB altıdır. Hatta hat zayıflamasının 6 dB üzerine çıkmaması lazım benim düşüncelerime göre.

SNR değeri çok düşük. ADSL abonelik olsa dahi.

Ayrıca modem değerlerinden indirme ve yükleme hız durumuna baktığımda sıkıntı yaşadığınızı hemen görebiliyorum.

İç tesisat sorunlu olabilir veya altyapısal bir sorun olabilir.

İlk olarak yapmanız gereken işlemi söylüyorum size.
1- Ankastre üzerinden modeme kadar ek oluşturulmadan tek bir kablo çekilmesi lazım. Metresi ister 10 metre olsun isterse 100 metre olsun. Bu kablo üzerinde kesinlikle ek bulunmamalı.
Çekilecek kablo en azından CAT 6 kablo olmalı. Bütçe imkanı varsa CAT 7 kablo çektirme daha faydalı.
2- CAT kablosunun içinden hangi renkteki kabloyu kullanacağınıza karar vermeniz lazım. (Mavi beyaz, kırmızı beyaz, siyah beyaz, turuncu beyaz gibi renkler vardır.) Genelde mavi - beyaz olanı seçerler.
3- Ankastre tarafındaki kablonun ucu direk port üzerine çakılması lazım.
4- Modem tarafındaki uç kısımda kablonun ucuna RJ11 soket çakılması lazım.

Bu şekilde iç tesisat yenileme sonrası durum devam ederse eğer altyapısal bir sorun vardır.
Bunun için abone olduğunuz İnternet servis sağlayıcısına ve altyapı kime aitse o firmaya bildirmeniz lazım sorunuzu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı