LoL'de 1440x900 çözünürlükte "giriş desteklenmiyor" hatası

Senpai095

Hectopat
Merhaba, ben LoL'e girdiğimde oyunu tam ekran 1440x900 çözünürlüğüne aldığım zaman ekranda giriş desteklenmiyor hatası alıyorum. Valorant ve CS:GO gibi oyunlarda 1440x900 yapınca hiçbir sıkıntı olmuyor. Neden sadece bu hatayı alıyor olabilirim? Ve ek olarak bu hatayı monitör Hz değerini 75 yapınca da alıyorum. Acaba LoL'ü tam ekran yaptığım zaman kendi kendine 75 Hz'e çekiyor olabilir mi? Tam anlatamadım ama umarım yardımcı olursunuz.

Ekran kartı sürücünüz güncel ise, kablodan kaynaklı sorun yaşıyor gibisiniz. Mesela 2k da 144, 4k da 60 mhz destekler bazı kablolar. sizin probleminiz de öyle olabilir. Kontrol etmenizde fayda var.

Ekran kartı sürücünüz güncel ise, kablodan kaynaklı sorun yaşıyor gibisiniz. Mesela 2K da 144, 4K da 60 MHz destekler bazı kablolar. Sizin probleminiz de öyle olabilir. Kontrol etmenizde fayda var.

Evet dediğiniz gibi sanırsam çünkü tam ekran yapınca V-Sync açtığımda FPS'i 75e sabitliyor peki tam ekran yaptığımda nasıl 75hze çekmesini kapatabilirm.

ekranı bahsettiğiniz çözünürlüğe alın, oyundan değil ekran ayarlarından. Sonrasında kendiniz mhz ayarını yapın öyle girin oyuna. Muhtemelen olacaktır.
Son durum nedir?

Son düzenleme:
Ekranı bahsettiğiniz çözünürlüğe alın, oyundan değil ekran ayarlarından. Sonrasında kendiniz MHz ayarını yapın öyle girin oyuna. Muhtemelen olacaktır.
Son durum nedir?

Durum aynı değişmedi ayarlardan bakıyorum 60Hz seçili durumda ama oyunsa tam ekran yaptığım zaman ayarlar aynı kalmasına rağmen oyun içinde 75Hz olarak ayarlıyor.
Durum aynı değişmedi ayarlardan bakıyorum 60Hz seçili durumda ama oyunsa tam ekran yaptığım zaman ayarlar aynı kalmasına rağmen oyun içinde 75Hz olarak ayarlıyor.

Neden olduğunu anlamıyorum çerçevesiz 1440x900 yapınca 60Hz'de kalıyor ama tam ekran 1440x900'de 75hze çıkarıyor.

Sanırım denetim masasında "oyunlar tarafından belirlenen ayarlarını geçersiz kıl" diye bir seçenek vardı o işaretli mi peki?

Şu an evde değilim 1kaç saat içinde bakacağım.
Sanırım denetim masasında "oyunlar tarafından belirlenen ayarlarını geçersiz kıl" diye bir seçenek vardı o işaretli mi peki?

Bu seçeneğe nasıl ulaşabilirim Denetim Masası'na giridm ama bulamadım.

Son düzenleme:
NVIDIA ekran kartı kullanıyorsunuz değil mi? NVIDIA Denetim Masası'na girmeniz gerek.

Intel kullanıyorum. buldum ama oradaki uygulama ayarlarını geçersiz kıldaki tike basıyorum onaylıyorum hiç birşey değişmiyor
1632933158928.png

Yeni konular

Geri
Yukarı