LoL'de en zor karakter nedir?

Mid lanede Taliyah, Aurelion Sol, Azir, Ryze gibi karakterler oyunun en zor karakterleridir bana göre. Ama Azir'in zor olmasının sebebi earlyde hasarının olmaması ve çoğu karaktere lane kaybetmesidir yani yoksa W basıp sağ tıkı kırıyosunuz o kadar.

Mid lanede Taliyah, Aurelion Sol, Azir, Ryze gibi karakterler oyunun en zor karakterleridir bana göre. Ama Azir'in zor olmasının sebebi earlyde hasarının olmaması ve çoğu karaktere lane kaybetmesidir yani yoksa W basıp sağ tıkı kırıyosunuz o kadar.
Ryze mı? Hahahahah

Ryze oyunun en zor çarıdır bu arada karşına bir Yasuo bir Zed falan geldiğinde hiçbir şey yapamıyorsun Ryzen'in lane kazanması için lanede baskıya ihtiyacı var yani ormancının sana 5 tane gank atması gibi bir şey karakter dakika 30'da güçleniyor.
Counterına karşı bütün karakterler zorlanır. 1 tane yetenek atışı var onu da tutturun bir zahmet.

Counterına karşı bütün karakterler zorlanır. 1 tane yetenek atışı var onu da tutturun bir zahmet.

Oyundaki her Hero counterı Ryze'in agacım karakter anca 3 itemde güçleniyor 1 tane yetenek atışı varda onun comboları var mesela Q E Q ya da E Q ya da E W Q gibi ve sürekli laneyi kontrol etmen gerekiyor oynamak için, sürat çoşkusu rünün yokken trade kazanamıyorsun ve ormancınla karşı ormana girmen gerekiyor, bot laneye ya da top laneye roam atman gerekiyor, karakterde hem mekanik hem de oyun bilgisi gerekiyor oynarken.

Oyundaki her Hero counterı Ryze'in agacım karakter anca 3 itemde güçleniyor 1 tane yetenek atışı varda onun comboları var mesela Q E Q ya da E Q ya da E W Q gibi ve sürekli laneyi kontrol etmen gerekiyor oynamak için, sürat çoşkusu rünün yokken trade kazanamıyorsun ve ormancınla karşı ormana girmen gerekiyor, bot laneye ya da top laneye roam atman gerekiyor, karakterde hem mekanik hem de oyun bilgisi gerekiyor oynarken.
Komboları kolay şahsen oynarken kendimden utanıyorum. Kazandığım maçları hak etmediğimi düşündürüyor bana.

Komboları kolay şahsen oynarken kendimden utanıyorum. Kazandığım maçları hak etmediğimi düşündürüyor bana.

Ryze Syndra gibi bir karakterdir oynayan oynar, karşısına gelen adam Ryze ve Syndra'ya karşı oynamayı bilmiyorsa ormancısı gank atmıyorsa oyunu kaybeder zaten, sen gidip plat diamond eloda blind pick Ryze oyna bakalım neler oluyor.

Nişancıların birçoğu aşırı kolay.
Cait, Xayah, Ashe, Jinx, Lucian, Vayne zor degil.

Kırılganlar ama yanında oyunda aşırı etkili Support karakterler var. Örneğin Lux, yanlışlık Q atsan tutturursun Lux ile. ya da Soraka, sadece r.

Her halde sen LoL Wild Rift oynuyorsun.
Nişancıların bir çoğu asiri kolay.
Cait, Xayah, Ashe, Jinx, Lucian, Vayne zor degil.

Kırılganlar ama yanında oyunda asiri etkili support karakterler var. Örneğin Lux, yanlışlık q atsan tutturursun Lux ile. Yada Soraka, sadece R.
Her halde sen lol wild rift oynuyon

Geri
Yukarı