LoL'de FPS artışı sağlamak

İşletim sistemi
Windows 10

FEELMYFORCE

Picopat
Daha fazla  
Merhaba sırf LoL'de FPS arttırmak için yeni ekran kartı aldım RX550 2 GB DDR5 ancak LoL'ün işlemcinin önemli oldugu bir oyun oldugunu ögrendim fakat genede RX 550 ile LoL FPS artısı saglayabilir miyim?

Merhaba sırf LoL'de FPS arttırmak için yeni ekran kartı aldım RX550 2 GB DDR5 ancak LoL'ün işlemcinin önemli oldugu bir oyun oldugunu ögrendim fakat genede RX 550 ile LoL FPS artısı saglayabilir miyim?
Kaç fps alıyorsunuz oyuna fps drop mu giriyor kullanım değerlerini atabilirmisiniz?

Ortalama 90 100 arası alıyorum bazen ani drop yaşıyorum 20'ye kadar düşüp geri yukseliyor suanda dersteyim degerleri atamıyorum ancak sizin içinde uygunsa bir 5 dk sonra atabilirim
20 30 dakkika kadar varım daha sonrasını bilemem ama Sıcaklık ve kullanım değerleri çok önemli onları bir video çekip atabilirmisiniz gerekirse telefonunuzla çekin.

Grafikleri fulleyin.
Çözünürlüğü fulleyin.
Olabilecek her efekti açın ve ekran kartına yükü yükleyin.En fazla böyle performans artırırsınız.

Ortalama 90 100 arası alıyorum bazen ani drop yaşıyorum 20'ye kadar düşüp geri yukseliyor suanda dersteyim degerleri atamıyorum ancak sizin içinde uygunsa bir 5 dk sonra atabilirim.

Ekran kartının çok bir farkı olacağını sanmıyorum geçen ben de baktım oyun ekran kartının 30%-50%sini kullanıyor tam hatırlamıyorum değeri ve işlemcideki 8 çekirdekten sadece 1 tanesini 80% falan kullanıyor diğerleri 10% da yani işlemciyi değiştirmek daha çok FPS sağlayacaktır tabii ekran kartının yüzde kaçını kullandığına da bakmak gerek.

20 30 dakkika kadar varım daha sonrasını bilemem ama Sıcaklık ve kullanım değerleri çok önemli onları bir video çekip atabilir misiniz gerekirse telefonunuzla çekin.

En yuksek ayarlarda oyun 200FPS ile başıyor 70-60'a adkar düşüyor
Ekran kartının çok bir farkı olacağını sanmıyorum geçen ben de baktım oyun ekran kartının 30%-50%sini kullanıyor tam hatırlamıyorum değeri ve işlemcideki 8 çekirdekten sadece 1 tanesini 80% falan kullanıyor diğerleri 10% da yani işlemciyi değiştirmek daha çok FPS sağlayacaktır tabii ekran kartının yüzde kaçını kullandığına da bakmak gerek.

Peki uygun fiyatlı işlemci ne önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• değerler.png
    değerler.png
    757,3 KB · Görüntüleme: 35
En yuksek ayarlarda oyun 200FPS ile başıyor 70-60'a adkar düşüyor

Peki uygun fiyatlı işlemci ne önerirsiniz?

Arkadaşın dediği gibi en yüksek ayarlara çekip yüke bindirin FPS artışı olmaz ise gidip uygun fiyatlı ve anakartınıza uyan bir işlemci almanız, sizin yararınıza olacaktır.
RAM'iniz kaç GB? @FEELMYFORCE

Arkadaşın dediği gibi en yüksek ayarlara çekip yüke bindirin FPS artışı olmaz ise gidip uygun fiyatlı ve anakartınıza uyan bir işlemci almanız, sizin yararınıza olacaktır.
RAM'iniz kaç GB? @FEELMYFORCE

2 Tane RAM takılı toplamda 8 GB ama anlamadıgım sistemde 4 GB gözüküyor onu düzetlmekle ugrasıyorum birkaç gündür.

Yeni konular

Geri
Yukarı