LoL'de FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

pcdenanlamam

Hectopat
Merhaba. Yaklaşık bir haftadır LoL'de FPS düşmesi problemi ile uğraşıyorum. Daha öncesinde böyle bir sorun yoktu 60 FPS sabitleyip gayet rahat oynuyordum. Birden bu sorun oluştu oyunda 2-3 saniyede bir takılmalar ve savaşlarda feci FPS düşüşü oluyor. İnternette yazılan her şeyi denedim neredeyse ama yine de düzelmedi. Güncellemeleri kaldırdım yine aynı üstelik sürücülerim vs. hepsi güncel. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yaklaşık bir haftadır LoL'de FPS düşmesi problemi ile uğraşıyorum. Daha öncesinde böyle bir sorun yoktu 60 FPS sabitleyip gayet rahat oynuyordum. Birden bu sorun oluştu oyunda 2-3 saniyede bir takılmalar ve savaşlarda feci FPS düşüşü oluyor. İnternette yazılan her şeyi denedim neredeyse ama yine de düzelmedi. Güncellemeleri kaldırdım yine aynı üstelik sürücülerim vs. hepsi güncel. Ne yapmam gerekiyor?

RAM veya depolaman dolu olabilir.

Sorunun donanımsal ve yazılımsal sebeplerden kaynaklanıyor olabilir donanımsal olarak işlemci fanını çıkar macunu kontrol et ( eskimişse değiştir ) sıcaklık değerlenini kontrol edebilirsin tabii ki macuna bakmadan işlemcin stock fan ise ayakları zor oturan... Takarken tam oturtmassan FPS düşüşü yaşıyorsun işlemciyi tam ısıtmıyor ayakları kontrol et MSConfig'den Microsoft hizmetlerini dışındakileri devre dışı bırak deyip kalanları kontrol et çözülmesse yaz bana hallederiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı