LoL'de ilk maçım

Ben en son Ranked'de 1/12/0 falan gitmiştim. Hem bilerek trollemiştim. Şu an ban yedim mi bilmiyorum :D.
LoL'ü bırakmama sebep olan 7li loss streak sonucu (7 oyunun 5'ini deli gibi try hard oynayıp iyi skor+objektif almama rağmen) kudurup 4 5 el sarı bot + youmu + tp alıp bana yapılan muameleyi diğer elemanlara yapınca rito bunu kaldıramayıp beni banlayarak nerfledi. Örnek oyuncuydum. (3 iq tr lol communitysi)

Küfür etme. Eğlenmek istiyorsan bir grup bul. YouTube'den videolara bakıp kolay karakterlerle başlayabilirsin. Kolay karakterler karakter bilgisi az olduğu için oyunu öğrenmeni kolaylaştırır. Ama kanser bir kitle olduğu için yol yakınken dönmen yararına olur.

İlk maçım da ana bacı sövdüler bana. O günden beri LoL'e hiç girmedim.
Oyunun kitlesi o kadar leş ki normal game de adamın skoru kötü diye ailesine küfür ediyorlar. Hadi ranked neyse (küfür, flame yine karşıyım) ama adam normal game de champ deniyor öğrenmeye çalışıyor ordan bir herif çıkıp sövüyor. Birde all chat maymunları var onlar tam dayaklık. Oyuna karşı fena doluyum. Ruh sömüren vayne ve diğer tüm vayne kostümlerine para verdiğim hesabımı kendi elimle banlattım. Ben en iyisi takibi bırakayım konuyu yoksa rioterlara kötü söz edeceğim :D

Oyunu 5000 saatten fazla oynadım ve sana önerebileceğim şeyler şu şekilde;

Önce haritaya, harita şekillerine, terimlere ve şampiyonların yeteneklerine hakim olman gerekiyor. Bunları temel olarak kafanda canlandırmadan asla oynayışını geliştiremezsin. Yani bu oyunu bilgisayarın başında olarak değil de oyunun içinde olarak düşünmen gerekiyor. Bulunacağın çevreyi ve canlıları tanıman gerekiyor. Bunu da oyunu bir miktar oynayarak yapabilirsin. Yaklaşık 2 hafta oynadıktan sonra bunu öğretici videolar izleyerek destekleyebilirsin. Youtube'da çeşitli kişiler öğretici videolar hazırlamakta. Önerim Apophis adlı Youtuber.

Bunun yanında oyunu tanıdıktan sonra kendine bir koridor belirle ve o koridordan şaşma, tüm şampiyonları oynamaya çalışmak yerine 2-3 şampiyonda ustalaş. Bu sayede daha hızlı yükselirsin. Ek olarak şampiyon eşleşmelerini de ezberlemelisin.

Örneğin üst koridorda Irelia oynuyorsun diyelim ve rakip karşına Fiora aldı. Bu eşleşme seni çok zorlayabilir ve ona karşı nasıl davranman gerektiğini öğrenmekte zorlanabilirsin. Eşleşmelerin her birini oynamak ve öğrenmek çok uzun süreceği için bunu başkalarından öğrenip uygularsan çok daha hızlı gelişirsin. Youtube'da eşleşmeler ile ilgili yabancı başlıklar altında bir sürü video var.

En can alıcı nokta ise bu bir takım oyunu olduğu için takım arkadaşlarını taşımak zorundasın. Kendi koridorunu kazanmadan da takım arkadaşlarını taşıyamazsın. O yüzden önce kendi koridoruna ve etkili şampiyonlara odaklan.

Kesinlikle takımınla tartışma ve kesinlikle Türkiye sunucusunda oynama. Maalesef çok saldırganlar ve kötü oynayan veya hata yapan oyunculara karşı çok acımasızlar. Her türlü değerine çekinmeden küfür edebiliyorlar. Aynı zamanda da oyun hakkında bir fikirleri yok. En düşük liginden en yüksek ligine kadar kendini beğenmiş ve oyundan bihaber olan insanlarla dolu. Aynı zamanda hesap paylaşımı ve eloboost çok yaygın. Türkiye sunucusunda oyuna başlamak seni oyundan soğutur ve kendini geliştirmen çok zaman alır. EUW sunucusunda oynaman kendini geliştirmen açısından daha faydalı olur çünkü hem tartışmalar çok daha az, hem de oyun bilgileri daha yüksek. Tabii düşük ligler için bu durumu söyleyemeyeceğim ama oyun tarzları daha doğru diyebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı