LoL'de lig atlamak yetenek işi mi?

Top LAN'e Tahm Kench mainim, hiçbir zaman 1V1 de LAN'e kaybetmedim yani nadirdir. Aşırı op şampiyon. Zaman zaman rakip ormancıyı da gelince kesiyorum ama bu oyunda adc faktörü de var. Takımıma nedense her maç en az en hafif tabirle " 2 tane şempanze" geliyor ve feedliyor. Ee tank Hero oynuyoruz sonuçta adc kasınca direk eritiyor. Altın 3 stuck kaldım. 4 maç kazan 4 maç kaybet hiçbir yere varamadım EUW mu geçsem ne yapsam ilginç.

LAN'e kaybetmeyip oyun kaybetmek :)

Kanka ben EUW de oynuyorum bildigim kadarıyla elmasa kadar TR'nin aynısı AFK'lar feeederlar flameler bir de çok Türk var zaten ama genede geç TR'den birazda olsa iyi

LoL oynadıkça lig atlanır mı yoksa yetenek işi mi?
Yetenek elbette gerekiyor ama tecrübe edinip, geçmişte yaptığın hatalardan elle tutulur çıkarımlarda bulunabilmen de lig atlaman adına büyük önem arz ediyor. Seni geride tutan bireysel oyun anlayışını baştan aşağı gözden geçir ve "Kendimi nasıl geliştirebilirim?" diyerek düzenlemeler getirmeye; ince ince, sabırlı bir şekilde temele dayanarak tekrardan inşa etmeye çalış.

Main olduğun şampiyonların mekaniklerine, sanki birer organınmış gibi hakim olmaya; düşünmeden, sadece hissederek rakibin karşısındaki zayıf/üstün noktalarına ve bu bağlamda öne geçme adına türeteceğin ince planlarını, eyleme geçireceğin doğru vakti hissetmeye çalışman da takımca ortaya koyulan stratejideki etki alanını geniş tutabilmen adına önem arz ediyor.

Bu uzun bir süre sonra, cidden kendine öz eleştiri yaparak eksi ve artılarını objektif bir şekilde değerlendirip; maç içerisinde, uzun vadede öne geçirebilecek şekilde en az hataya dayanan bir oyun anlayışını zihnine oturtmayı başarabilmen adına önem arz ediyor.

Geri
Yukarı