LoL'de midlane nasıl oynanır?

Önce ruhunu, şerefini, haysiyetini, aileni, ailevi değerlerini, saygını, hayata dair umutlarını bırakman gerek.
Sonrası alışma meselesi, tamamen pratik.

Midde oynuyorum. Katave Kassadin vb apcleri seviyorum.
Bazı şeyleri kabul etmen gerekicek. Bunlar: Gençliğin+Sosyal Hayatın. Hala kaçmak için çok fazla seçeneğin var bu son şansın o oyuna kendini verme. Alışma kısmı için maç kasman yeterli zamanla sen bile farketmeden gelişiyorsun.

Midde yaklaşık 10'a yakın karakter oynayan birisi olarak söylüyorum,

Önce karakterleri öğrenmen gerek, ki bu da zaman alacak. Hangi karakterin erken oyunda hangi karakterlere göre güçlü olup olmadığını hem video izleyerek hem de oynayarak öğrenirsin. Onun dışında harita kontorlü önemli. Karşı tarafın ormancısı sana hem üstten hem alttan gelip rakibine yardım edebilir. Bunun için haritayı bol bol kullanman gerekiyor. Bazı kilit yerlere attığın bir totem oyunu kazandırabilir veya kaybettirebilir atmazsan. Mesela sen middesin karşı ormancı bota gank attı, sen ormancıya baktın mavi güçlendirmeyi almış. Ne diye düşünmen gerekiyor? Bu adam maviyi almış, sırada üst taraf yani kırmızısına gidecek. Benimde üste totem atıp info almam gerek diye düşünmelisin. Tabii ne tarafta oynadığına göre değişir bu olaylar. Ben alt tarafta oynuyorsun diye düşünerek yazdım.

Ayrıca minyon kontrolü de önemli. Rakibine minyon kestirmemek, geri bırakmayı öğrenmen lazım. Bunu izlemekten başka çaren yok çünkü oynayarak de öğrenilmiyor bu. Bu yuzden düşük elodan çıkamıyorlar. Bol şans :D

Yeni konular

Geri
Yukarı