LoL'de nasıl lig yükseltilir?

1. Duo bul. Orman oynuyorsan mid, üst oynuyorsan orman Duo bul.

2. Taşıyabilen çarları tercih et. Kesinlikle Ghost alıp Morde, Voli, Garen oyna orman. Midde Yırtıcı rünlü Veigar.

3. Minimap'i %80 arttır. Bir gözün minimapte olsun.

4. Karşı ormanın girişlerine görüş at. Evelynn, Shaco, Twitch gibi görünmez çarlara anca bu şekilde önlem alınır.

5. Objektiflere değer ver. İlk alameti al. İlk alamet, ejderden daha değerli.

6. Karşı ormancıyı takip et. Kırmızıdan başladıysa, ya onunla ters gideceksin, ya aynı gideceksin. Yani 3.20'de ya aynı scuttler için fight yapacaksın ya da tam ters scuttler için gideceksin. Duona söyle, koridoru ittirsin ve yardım gelsin.

Verilen tavsiyelerin pek işe yarar tavsiyeler olduğunu düşünmüyorum. Hocam her zaman takımın ile birlikte olmaya çalış adamlara flame atma.

1. Koridor Aşamasında karşı Jungle için river'ı(Nehir) her zaman totemli tutmanız lazım. Küçük Çalıya kontrol totemi atarsan hem süresiz ve tarayıcılar çekilmeden genellikle kimse fark etmiyor. Harita hakimiyetini sağlaman gerek.

2. Üç ay önce başladığını söyledin karşına gelebilecek karakterlerden ziyade ADC ve ya daha az oynadığın koridorlarda oynayıp o şampiyonları öğrenmek zorundasın. Şampiyonların tümünü bilmezsen Başka koridorda kasıp karşına geldiğinde oynamakta güçlük çekersin.

3. Koridorda üstünlüğü sağladığında o üstünlüğü kullanman lazım. Gelen minyonlara son vuruş atıp koridoru dondurup o sırada önde olursan ve üstünsen adam oraya yaklaşmak isteyip yaklaşamaz ve exp kaybeder, savaşmak isterse ölür.

4. Genellikle çok yaşanan bir durum geri kalmışken hafif tilt olup agresif oynayınca daha fazla ölüm oluyor. Geri kaldığında kule altında safe kalıp Jungle'ından ya da mid oyuncusundan yardım bekleyip kule altında farmlaman lazım.

5. Oyun nexus yıkıldığı zaman biter. En imkansız oyunlar bile çevrilebilir ki base kuleleri bile gittiği halde çevrilen maçlar var. Özellikle en çok olan şeylerden birisi Nexus gitti bitireyim diyerek sürekli oradan buradan gidip ölerek karşı takım beslenip kaybediyorsunuz.

6. Zaferin anahtarı cömertlikte başlıyor. Geri düşen bir takım arkadaşınız alacağı shutdown ile oyuna dönebilir veyahut daha iyi bir lane geçirmesi için ona roam/gang atabilirsin. ADC kasmış ve Jungle isen Red Buff'ı ona salabilirsin. Kendimden örnek vereceğim 3/8 skorla kötü bir oyun geçiriyorken Jungle'ın gang gelmesi ve hem iki tane Shutdown'u salıp Vadi açmasıyla oyun sonu 28/12 bitirmiştim ve takımı taşıyordum.

7. "Az önce Zed geldi beni lanede ezdi Zed banlayayayım" şeklinde asla ilerleme. Metada olup senin karakterini ağır counterlayan charları sürekli banla.

8. Rünleri çoğu kişi Blitz ya da senpai.gg'den yapıyor ama karşı takım büyü ağırlıklıysa Zırh yerine Büyü Direnci girmen gerekli ve bu uygulamalarda bu kadar detaylı rün bildiğim kadarıyla yok. Tamamen büyücü bir takıma zırh girmen ne işe yarayacak ki? :)

9. İlerleyen oyunda güçlü olan rakibe karşı item alman gerekir. İtem çeşitliliği bol olan bir oyunu oynuyorsun. Rakip can çalıyorsa ağır yara alırsın, offtanksa ve ADC oynuyorsan Dominik alırsın ya da daha fazla zırh ve büyü direnci çekersin.

10. Şampiyonlar ve koridor eşleşmesi dışında oyun bilgini geliştir Warwick'le fightlarken menzile girdiği an tutuştur atıp can çalmasını azalt ve ya karşı takımda stun ve bitkinlik varsa supportuna qss alması gerektiğini hatırlat.

9 Senedir oynuyorum ve gerçekten sinirlenilmeyecek bir oyun. Dediklerimi dikkate alıp üstüne bir şeyler kata kata ilerlersen rahatça Plata çıkarsın.

Önce şunu şöyleyeyim top lane oynarak düşük eloda maç taşıman zor çünkü top lane karakterleri takıma bağlıdır.Morde çooook güçlü olmasına rağmen hareket kabiliyeti kısıtlı olduğu için tf de 1 kişiyi alıp kessen bile geri kalan 4 kişi keser seni eğer takımının bot olduğunu düşünürsek.Düşük liglerden jungle oynayarak çıkarsın jungle da da assasin karakterlerle çıkarsın.Ben khazixle zamanında silverdan plata kadar çıktım 440k kham var khayı öğrenirsen her maç 15-20 kill alarak rahat rahar çıkarsın.Şuan tank metası falan olduğuna bakma geçen aldım bir el atayım dedim karakter hala gelene geçene tek atıyor.Kha ve evelynn öğren bu 2 karakterle challengera kadar çıkarsın

Önce şunu şöyleyeyim top lane oynarak düşük eloda maç taşıman zor çünkü top lane karakterleri takıma bağlıdır. Morde çooook güçlü olmasına rağmen hareket kabiliyeti kısıtlı olduğu için TF de 1 kişiyi alıp kessen bile geri kalan 4 kişi keser seni eğer takımının bot olduğunu düşünürsek. Düşük liglerden Jungle oynayarak çıkarsın Jungle da da assasin karakterlerle çıkarsın. Ben Kha'Zix'le zamanında Silver'dan plata kadar çıktım 440k kham var khayı öğrenirsen her maç 15-20 kill alarak rahat rahar çıkarsın. Şu an tank metası falan olduğuna bakma geçen aldım bir el atayım dedim karakter hala gelene geçene tek atıyor. Kha ve Evelynn öğren bu 2 karakterle challengera kadar çıkarsın.

Hocam mordeye alıyorsun ghostu vadi yaran rayli uğursuz koruma gerisine tank kasıyorsun tek başına rahat taşırsın.

Oyunda düşük elo da en önemli rol ormancı. Erken oyunda oyunu kolayca kapatabilirsin. Özellikle alamet oyunuyla oyun çok kolay açılıyor. Düşük elo da oyuncular açılan oyunu tutmayı da bilmiyorlar. Tilt oluyorlar vesaire.

Yeni konular

Geri
Yukarı